Králíky
Akcja Cihelna 2014

W ramach imprezy od piątku do niedzieli dostępne będą dla zwiedzających wszystkie ekspozycje wojskowe w obiektach z lat 1935-1938 w rejonie Králík.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: CzechTourism
Králíky. Akcja Cihelna 2014
Akcja Cihelna jest wielkim wydarzeniem dla miłośników pojazdów i techniki militarnej. Imprezę odwiedza każdego roku około 20 tysięcy osób.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Już w najbliższy weekend w rejonie miasteczka Králíky przy granicy z Polską (14 km od Międzylesia) odbędzie się niepowtarzalne widowisko historyczne z udziałem grup rekonstrukcji historycznej i wielka parada wojskowego sprzętu i wyposażenia historycznego oraz współczesnych pojazdów – Akcja Cihelna 2014.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 22 sierpnia historyczną paradą wojskową w okolicy Králík. Wieczorem na gości czekają imprezy kulturalne na rynku. Główny program odbędzie się w sobotę 23 sierpnia na terenie Muzeum Wojskowego Králíky i obiektu K- S 14 „U cihelny”.

W ramach imprezy od piątku do niedzieli dostępne będą dla zwiedzających wszystkie ekspozycje wojskowe w obiektach z lat 1935-1938 w rejonie Králík. Do grupy warownej Bouda będzie można dojechać specjalną linią autobusową Králíky – twierdza Bouda. Obszar wokól miasteczka to najsilniej ufortyfikowany teren w Republice Czeskiej. Znajdujące się tam umocnienia zostały zbudowane w latach 1935-1938. W budowie systemu fortyfikacji bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyły setki czechosłowackich firm oraz dziesiątki tysięcy obywateli.

Akcja Cihelna jest wielkim wydarzeniem dla miłośników pojazdów i techniki militarnej. Imprezę odwiedza każdego roku około 20 tysięcy osób.

Dodano: 21 sierpnia 2014; Aktualizacja 12 listopada 2018;

Zajrzyj na te strony:

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij