Bad Kleinkircheim
Na nartostradach Franza Klammera

W Bad Kleinkircheim, ośrodku na którą składają się dwa masywy: St. Oswald i Kaiserburg, najważniejsza jest nartostrada nr 8. To pomnik, wystawiony za życia Klammerowi, czyli czarna, pucharowa trasa zjazdowa, nazwana jego imieniem.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot:
Bad Kleinkircheim. Na nartostradach Franza Klammera
Dużo świetnych tras, choć suma długości nartostrad to nieco ponad 100 km.

Tyrolska dolina Zillertal, do której od lat ciągnęły prawdziwe narciarskie pielgrzymki z Polski, najwyraźniej przejadła się miłośnikom białego szaleństwa, bo w czołówce w tym sezonie plasuje się Bad Kleinkircheim w Karyntii *.

W odróżnieniu od ofert „karnet w cenie”, proponowanych w wielu austriackich ośrodkach, polegających na tym że do ceny pobytu dorzuca się po prostu ok. 80 proc. ceny karnetu, Bad Kleinkircheim w niskim sezonie dodaje karnet za niewielki procent ceny. W bonusie są również wstępy do basenów termalnych.

100 kilometrów tras

A to rodzinne miasteczko Franza Klammera, legendarnego austriackiego mistrza zjazdu, jest jednym z lepszych miejsc na narciarskie wakacje w Karyntii. Dużo świetnych tras i aż dwa wielkie kompleksy termalne to wystarczający powód, by dołączyć do najpopularniejszych austriackich ośrodków narciarskich, mimo że suma długości nartostrad to nieco ponad 100 km. Jak na austriackie warunki nie robi to ogromnego wrażenia ale można kupić również karnet, który daje możliwość jazdy w ponad 30 karynckich stacjach narciarskich na trasach o łącznej długości 1100 km.

Sportowo i rekreacyjnie

W Bad Kleinkircheim, ośrodku na którą składają się dwa masywy: St. Oswald i Kaiserburg,  najważniejsza jest nartostrada nr 8. To pomnik, wystawiony za życia Klammerowi, czyli czarna, pucharowa trasa zjazdowa, nazwana jego imieniem. W środkowym odcinku jest piekielnie stroma. Takich trudnych tras formalnie jest tylko 8 km, ale czerwone nartostrady w masywie Kaiserburg również w większości należą do wymagających. Z kolei St.Oswald to królestwo narciarzy rekreacyjnych – jest tu co prawda kilka stromych tras, ale południowa ekspozycja sprawia, że liczba opalających się pod rozrzuconymi po stokach schroniskami dorównuje czasem liczbie szusujących narciarzy.

*według statystyk rezerwacyjnych Travelplanet.pl

Dodano: 9 lutego 2018; Aktualizacja 1 marca 2018;
 

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Obserwuj stronę na Google+
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij