Billund
Świat marzeń z klocków LEGO

Legoland w Danii jest najstarszym obiektem tego typu. Powstał w 1968 roku, w pobliżu znajdującej się tam fabryki klocków, na obrzeżu miasta. Obecnie rozciąga się na terenie 11 km kw. i – niestety – nie może się już rozbudować...
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Iwona Wienand
Billund. Świat marzeń z klocków LEGO
Po około 20 minutach oczekiwania w kolejce przy kasie, staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami wejściówek do krainy marzeń dzieci i nastolatków XXI wieku.
  • Billund. Świat marzeń z klocków LEGO
  • Billund. Świat marzeń z klocków LEGO
  • Billund. Świat marzeń z klocków LEGO
  • Billund. Świat marzeń z klocków LEGO
  • Billund. Świat marzeń z klocków LEGO
  • Billund. Świat marzeń z klocków LEGO
  • Billund. Świat marzeń z klocków LEGO

Na mój tegoroczny super wyjazd z wnuczkiem w lipcu obrałam kierunek Skandynawii. Postanowiliśmy pojechać na kilka dni do Kopenhagi, stamtąd tylko rzut beretem do Malmö w Szwecji, a w drodze powrotnej do Schleswig-Holstein zaczepić o Billund i spędzić jeden dzień w Legolandzie.

Czegóż nie robi się dla wnuczków! Trochę na żywioł i w ostatniej chwili. Będąc w Kopenhadze zarezerwowałam online pokój w Bungalow w pobliżu Billund, gdzie dotarliśmy w poniedziałek późnym popołudniem. Piękny ośrodek z restauracją, kilka stojących w rzędach apartamentów, do których wchodziło się prosto z dziedzińca. Zaparkowałam samochód tuż przed wejściem do pokoju, tak że potrzebny nam na noc ekwipunek mogłam wyjmować bezpośrednio z bagażnika, nie wystawiając walizek. Luksus! Zjedliśmy super kolację na tarasie restauracji, posiedzieliśmy trochę przy placu zabaw z trampoliną, obejrzeliśmy wspaniały zachód słońca i poszliśmy spać, w oczekiwaniu na wielką przygodę (przede wszystkim mój 14-letni Filip, wielki miłośnik klocków LEGO).

Najstarszy Legoland na świecie

Legoland w Danii jest najstarszym obiektem tego typu. Powstał w 1968 roku, w pobliżu znajdującej się tam fabryki klocków, na obrzeżu miasta. Obecnie rozciąga się na terenie 11 km kw. i – niestety – nie może się już rozbudować, gdyż zablokowany jest powstałymi wokół dużymi firmami. Zgodnie z oznaczeniami wjechaliśmy najpierw na niekończące się tereny parkingowe. Dojście do Legolandu z parkingu nie jest zbyt spektakularne. I przyznam, że trochę mnie rozczarowało. Wąskie dróżki wydeptane przez turystów miedzy zarośniętym laskiem a zachwaszczonym polem. Mnóstwo pojemników na śmieci w kształcie klocków LEGO, stojących w rzędach na straży porządku i czystości, zachęcając do wrzucania śmieci nawet tych, którzy chętnie rzuciliby puszkę po coca coli na ziemię.

Frytki w kształcie klocków

Po około 20 minutach oczekiwania w kolejce przy kasie, staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami wejściówek do krainy marzeń dzieci i nastolatków XXI wieku. Przed nami rozprzestrzeniał się świat, który trochę przypomniał mi podróże Guliwera. Minaturowy kompleks miast, wsi, krajobrazów i najbardziej znanych budynków z całego świata oraz gigantyczne postacie Wielkiego Manitu, grobowiec Faraona Ramzesa II, Mount Rushmore z wykutymi w skałach twarzami czterech prezydentów USA oraz olbrzymie potwory, bohaterowie Gwiezdnych Wojen. Pociągi, kolejki, karuzele, samochody, łódki i wszystko to, o czym marzy nastolatek, znający i podziwiający systemy klocków LEGO. Nawet frytki w barze mają tutaj kształt klocków, pasjonujące!

Czytaj dalej - strony: 1 2
Dodano: 31 sierpnia 2018; Aktualizacja 17 września 2018;
 

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij