Darłowo
Znudzeni morzem? Ruszajcie w okolice

W okolicach Darłowa można zobaczyć wiele miejsc, które dla jednych będą fascynujące, dla innych wręcz nudne. Postaraliśmy się zebrać różnorodne atrakcje, aby każdy z was znalazł coś dla siebie.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Marcela Kulińska
Darłowo. Znudzeni morzem? Ruszajcie w okolice
Gdy już się znudzą plażowanie i nadmorskie spacery, warto ruszyć na wycieczki w okolice.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Darłowo to malownicza miejscowość położona w pobliżu ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Długa historia, ciekawe atrakcje, olśniewające zabytki i czyste plaże przyciągają setki osób każdego roku.

Z całą pewnością znacie również Darłówko, nadmorską dzielnicę Darłowa, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc polskiego wybrzeża. Atrakcje i zabytki zwiedzone, plaża pełna turystów, a Wy zastanawiacie się, co można jeszcze zobaczyć w okolicach? Zapraszam do lektury – zobaczcie nieodkryte przez was okolice Darłowa!

W okolicach Darłowa można zobaczyć wiele miejsc, które dla jednych będą fascynujące, dla innych wręcz nudne. Postaraliśmy się zebrać różnorodne atrakcje, aby każdy z was znalazł coś dla siebie. Wszystkie wymienione miejscowości znajdują się maksymalnie 20 km od centrum Darłowa, aby w każdym momencie można było szybko wrócić do swojego apartamentu.

Miejscowości, które spodobają się dzieciom

Jarosławiec (19 km) – piękna miejscowość nadmorska, w której trzeba przejść się ulicami Nadmorską i Spacerową, pełniącymi rolę deptaków prowadzących nad brzeg morza. Nad nim spadzisty klif i piękna wąska plaża. W Jarosławcu można oglądać strzelistą latarnię morską o wysokości 33 metrów wzniesioną w 1838 roku na planie koła. Widać z niej morze i okoliczne jeziora. W Jarosławcu nie zabraknie wam atrakcji – mini pole golfowe, paintball, przejażdżki ciuchcią czy Muzeum Bursztynu i Galeria Rybacka dostarczą atrakcji, jeśli będziecie zmęczeni odwiedzaniem kolejnych zabytków sakralnych.

Wicie (14,9 km) – malutki raj dla dzieci, które chcą zobaczyć mini ZOO z ponad 50 gatunkami zwierząt, ptactwem ozdobnym, papugami i świnkami wietnamskimi. W miejscowości Wicie znajduje się środek polskiego Wybrzeża Bałtyku, na którym można nocować na licznych polach biwakowych i w obozowiskach. Warto zaglądnąć również do pracowni artystycznie wytwarzanych świec oraz galerii Damiany, w której wykonuje się biżuterię z 100% naturalnych surowców.

Dąbki (8,6 km) – nadmorska miejscowość, która w 2007 roku uzyskała status uzdrowiska, dzięki czystemu powietrzu przesyconemu jodem i dużą wilgotnością. W miejscowości znajduje się wiele szlaków pieszych i rowerowych oraz przygotowany skraj jeziora, z którego chętnie korzystają pasjonaci wszelkich sportów wodnych. Nad jeziorem w Dąbkach działa również marina żeglarska. Zatem – ahoj żeglarze!

Bukowo Morskie (12,5 km) – jest tu jezioro o powierzchni 1748 ha, które jest dawną zatoką morską, odciętą Mierzeją Bukowską. Posiada połączenie z morzem i jest bardzo bogate w ryby. We wsi w 1248 roku książę gdański ufundował klasztor cysterski, a miejscowość jest włączona w „Europejski Szklak Cystersów”. Warto zwiedzić również kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z XIII/XIV wieku, który jest pozostałością po nieistniejącym już kompleksie klasztornym. Dodatkowo w miejscowości znajduje się park krajobrazowy o powierzchni 3 ha.

Kowalewice (12,9 km) – ciekawą atrakcją jest zbudowany w całości z drewna wiatrak z XVII wieku  typu holenderskiego. Niestety nie jest już czynny. We wsi znajduje się również murowany, neogotycki kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1979 roku. Jeśli szukamy czegoś ciekawego, możemy odwiedzić chałupkę Kazimierza Koniecznego, która jest pełna najróżniejszych stworów, rycerzy i ludków wyrzeźbionych dłońmi gospodarza. Rodzina rzeźbiarza udostępnia zarówno zbiory jak i jego osobistą pracownię.

Czytaj dalej - strony: 1 2

Zajrzyj na te strony:

mapa

 

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij