Darłowo
Znudzeni morzem? Ruszajcie w okolice

W okolicach Darłowa można zobaczyć wiele miejsc, które dla jednych będą fascynujące, dla innych wręcz nudne. Postaraliśmy się zebrać różnorodne atrakcje, aby każdy z was znalazł coś dla siebie.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
Sprawdź nasz Instagram
fot: Marcela Kulińska
Darłowo. Znudzeni morzem? Ruszajcie w okolice
Gdy już się znudzą plażowanie i nadmorskie spacery, warto ruszyć na wycieczki w okolice.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Darłowo to malownicza miejscowość położona w pobliżu ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Długa historia, ciekawe atrakcje, olśniewające zabytki i czyste plaże przyciągają setki osób każdego roku.

Z całą pewnością znacie również Darłówko, nadmorską dzielnicę Darłowa, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc polskiego wybrzeża. Atrakcje i zabytki zwiedzone, plaża pełna turystów, a Wy zastanawiacie się, co można jeszcze zobaczyć w okolicach? Zapraszam do lektury ? zobaczcie nieodkryte przez was okolice Darłowa!

W okolicach Darłowa można zobaczyć wiele miejsc, które dla jednych będą fascynujące, dla innych wręcz nudne. Postaraliśmy się zebrać różnorodne atrakcje, aby każdy z was znalazł coś dla siebie. Wszystkie wymienione miejscowości znajdują się maksymalnie 20 km od centrum Darłowa, aby w każdym momencie można było szybko wrócić do swojego apartamentu.

Miejscowości, które spodobają się dzieciom

Jarosławiec (19 km) ? piękna miejscowość nadmorska, w której trzeba przejść się ulicami Nadmorską i Spacerową, pełniącymi rolę deptaków prowadzących nad brzeg morza. Nad nim spadzisty klif i piękna wąska plaża. W Jarosławcu można oglądać strzelistą latarnię morską o wysokości 33 metrów wzniesioną w 1838 roku na planie koła. Widać z niej morze i okoliczne jeziora. W Jarosławcu nie zabraknie wam atrakcji ? mini pole golfowe, paintball, przejażdżki ciuchcią czy Muzeum Bursztynu i Galeria Rybacka dostarczą atrakcji, jeśli będziecie zmęczeni odwiedzaniem kolejnych zabytków sakralnych.

Wicie (14,9 km) ? malutki raj dla dzieci, które chcą zobaczyć mini ZOO z ponad 50 gatunkami zwierząt, ptactwem ozdobnym, papugami i świnkami wietnamskimi. W miejscowości Wicie znajduje się środek polskiego Wybrzeża Bałtyku, na którym można nocować na licznych polach biwakowych i w obozowiskach. Warto zaglądnąć również do pracowni artystycznie wytwarzanych świec oraz galerii Damiany, w której wykonuje się biżuterię z 100% naturalnych surowców.

Dąbki (8,6 km) ? nadmorska miejscowość, która w 2007 roku uzyskała status uzdrowiska, dzięki czystemu powietrzu przesyconemu jodem i dużą wilgotnością. W miejscowości znajduje się wiele szlaków pieszych i rowerowych oraz przygotowany skraj jeziora, z którego chętnie korzystają pasjonaci wszelkich sportów wodnych. Nad jeziorem w Dąbkach działa również marina żeglarska. Zatem ? ahoj żeglarze!

Bukowo Morskie (12,5 km) ? jest tu jezioro o powierzchni 1748 ha, które jest dawną zatoką morską, odciętą Mierzeją Bukowską. Posiada połączenie z morzem i jest bardzo bogate w ryby. We wsi w 1248 roku książę gdański ufundował klasztor cysterski, a miejscowość jest włączona w ?Europejski Szklak Cystersów?. Warto zwiedzić również kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z XIII/XIV wieku, który jest pozostałością po nieistniejącym już kompleksie klasztornym. Dodatkowo w miejscowości znajduje się park krajobrazowy o powierzchni 3 ha.

Kowalewice (12,9 km) ? ciekawą atrakcją jest zbudowany w całości z drewna wiatrak z XVII wieku  typu holenderskiego. Niestety nie jest już czynny. We wsi znajduje się również murowany, neogotycki kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1979 roku. Jeśli szukamy czegoś ciekawego, możemy odwiedzić chałupkę Kazimierza Koniecznego, która jest pełna najróżniejszych stworów, rycerzy i ludków wyrzeźbionych dłońmi gospodarza. Rodzina rzeźbiarza udostępnia zarówno zbiory jak i jego osobistą pracownię.

Czytaj dalej - strony: 1 2

Zajrzyj na te strony:

mapa

 

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Doceniają nas!

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników Globtroter wyróżniło Otwarty Przewodnik Krajoznawczy nagrodą
za najciekawsze publikacje turystyczne w 2019 r.

Cieszymy się!

 

Pisz razem z nami

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!