Lignano
Jeden wielki plac zabaw

Centrum miasta stanowi prawie dwukilometrowy deptak, wokół którego znajdują się restauracje, kawiarnie, bary i sklepy. Myśl, by połączyć wszystkie trzy dzielnice kurortu – Sabbiadoro, Pineta i Riviera nadmorskim bulwarem i ścieżką rowerową, jest w trakcie realizacji…
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Anna Ochremiak
Lignano. Jeden wielki plac zabaw
Aquasplash w Lignano, w dzielnicy Pineta, jest pierwszym, czyli najstarszym parkiem wodnym w całej Italii.
  • Lignano. Jeden wielki plac zabaw
  • Lignano. Jeden wielki plac zabaw
  • Lignano. Jeden wielki plac zabaw
  • Lignano. Jeden wielki plac zabaw
  • Lignano. Jeden wielki plac zabaw
  • Lignano. Jeden wielki plac zabaw
  • Lignano. Jeden wielki plac zabaw
  • Lignano. Jeden wielki plac zabaw
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Lignano, najsłynniejszy kurort północnych Włoch, to przede wszystkim plaża, port jachtowy, ale też hotele restauracje, kasyna, dyskoteki i wszystko, co wczasowiczowi nad Adriatykiem do życia potrzebne.

Centrum miasta stanowi prawie dwukilometrowy deptak, wokół którego znajdują się restauracje, kawiarnie, bary i sklepy. Myśl, by połączyć wszystkie trzy dzielnice kurortu – Sabbiadoro, Pineta i Riviera nadmorskim bulwarem i ścieżką rowerową, jest w trakcie realizacji…  Ale jeszcze się to nie udało. Kilomentry ścieżek rowerowych powstały natomiast od strony laguny.

Hala sportowa i basen olimpijski

Pomiędzy Sabbiadoro a Pinetą znajduje się (i przeszkadza dokończeniu bulwaru nadmorskiego) ogromny kompleks obiektów sportowych. Są tu hale z boiskami gier najróżniejszych, jakich nie powstydziłby się duże miasto, oraz basen olimpijski.  Przyjeżdzają tu trenować reprezentacje narodowe różnych krajów i przedstawiciele najróżniejszych dyscyplin, ale obiekty te, za opłatą, dostępne są również szerszej publiczności. Tereny sportowe dochodzą do samego morza.

Aquapark

Aquasplash w Lignano, w dzielnicy Pineta, jest pierwszym, czyli najstarszym parkiem wodnym w całej Italii.  Są tu najróżniejsze zjeżdżalnie, tunele wodne, sztuczne fale, masaże, mosty liniowe nad basenami, kaskady, trampoliny. Wokół tereny zielone z setkami leżaków.

Ogród zoologiczny

Park Zoo Punta Verde  znajduje się w dzielnicy Riviera tuż przy ujściu rzeki Tagliamento do morza. Dla ponad 200 gatunków zwierząt i ponad 1000 gatunków ptaków stworzono zagrody odtwarzające ich naturalne środowisko życia. Dumą zoo są żyrafy.

Plac zabaw dla najmłodszych

Parco Junior znajduje się w Lignano Sabbiadoro. To zestaw urządzeń znanych z placów zabaw dla dzieci jednak w ogromnej ilości i w ogromnym nagromadzeniu. Są dmuchane trampoliny, kolejka, park linowy, oczka wodne, fontanny i ławeczki dla rodziców.

Akwarium i dinozaury

Guliverlandia mieści się w dzielnicy Pineta i nazywana jest parkiem rozrywkowo-dydaktycznym, ale wydaje mi się miejscem najbardziej tandetnym z tych, które w Lignano odwiedzałam. Interesujące (choć brzydkie) jest jedynie olbrzymie akwarium (przez które przechodzi się w specjalnym tunelu). Dinozaury, park miniatur i inne atrakcje są po prostu straszne. Świat tektury i styropianu.

Diabelski młyn

Strabilia Lunapark  rozstawiony tylko w czasie wakacji, czynny wieczorami. W czerwcu go nie widziałam. Można z niego ponoć podziwiać panoramę Lignano, Lagunę Marano, a także pobliskie miejscowości Bibione i Grado.

I jeszcze…

Cotygodniowe dyskoteki na plaży, koncerty w plażowym amfiteatrze i 18 tysięcy parasoli i leżaków ustawionych wzdłuż ośmiokilometrowej linii piaszczystego brzegu. To pomysł na wakacje, z którego korzystają najchętniej Austriacy, ale też Niemcy, Czesi, Słoweńcy i – Polacy.

 

 

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij