Kijów
Na kawę do ?Złotego Dukata?

To, co wyróżnia sieć kawiarni Złoty Dukat na tle innych kawiarni Ukrainy, to właśnie dbałość o detale, staranność w budowaniu wizerunku. Tutaj kawa ma swoją opowieść.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
Sprawdź nasz Instagram
fot: Elżbieta Tomczyk-Miczka
Kijów. Na kawę do ?Złotego Dukata?
Przyprowadziła mnie tu Janina Gawryłowa, prowadząca wówczas kijowską informację turystyczną, na moją prośbę o wskazanie tutejszej regionalnej atrakcji kulinarnej.
  • Kijów. Na kawę do ?Złotego Dukata?
  • Kijów. Na kawę do ?Złotego Dukata?
  • Kijów. Na kawę do ?Złotego Dukata?
  • Kijów. Na kawę do ?Złotego Dukata?
  • Kijów. Na kawę do ?Złotego Dukata?
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Wystrój kawiarni ?Złoty Dukat? w Kijowie wprowadza w magiczny nastrój już od wejścia. Ceglane mury przywodzą na myśl piwnice średniowiecznego zamku. Za kontuarem mnóstwo słoików pełnych kawowych ziaren i miedziane urządzenia do palenia kawy.

Uśmiechnięte kelnerki ? dziewczęta w stylowych sukienkach pokazują nam czekoladowe złote dukaty i mieszanki herbat z krymskich ziół. No i ten zapach, korzenno-słodki, zapach świeżej kawy i czekolady, nie do zapomnienia.

Tutaj kawa ma swoją opowieść

Przyprowadziła mnie tu Janina Gawryłowa, prowadząca wówczas kijowską informację turystyczną, na moją prośbę o wskazanie tutejszej regionalnej atrakcji kulinarnej. To, co wyróżnia sieć kawiarni Złoty Dukat na tle innych kawiarni Ukrainy, to właśnie dbałość o detale, staranność w budowaniu wizerunku. Tutaj kawa ma swoją opowieść. Goście zapoznają się z nią zamawiając jedną z czterdziestu propozycji kawowych z menu. Historia prowadzi nas do utworu Bacha, który kompozytor zadedykował kawie. Swoje miejsce w aranżacji wnętrza mają więc skrzypce, nuty, cylinder i portrety mistrza Jana Sebastiana. Żartobliwa kantata, zwana Kaffeekantate, opatrzona w katalogu dzieł Bacha numerem 211 powstała prawdopodobnie w 1734 roku dla potrzeb kawiarni Zimmermanna w Lipsku.

Kolor kawy? pod kolor ducha

Tu, w Kijowie, kawiarnia ?Złoty Dukat? mieści się nieopodal rządowych budynków na wzgórzu nad Majdanem Niepodległości. Złoty Dukat ? firma ukraińska ? ma kawiarnie franczyzowe w takich miastach jak: Kijów, Żytomierz, Winnica, Ternopil, Charków, Iwano-Frankowsk i Mariupil. O tym, jak ważny jest klient, świadczy księga gości, w której liczne wpisy, szkice, rysunki to swoiste dziełka sztuki. Każdego roku księga jest skanowana i wydawana drukiem w postaci książkowej. Mnogość oferowanych rodzajów kawy i kompozycji czekoladowych może sprawić w kłopot z wyborem, dlatego konsumentom przygotowano ?kawową tablicę nastrojów?, na której spektrum barw odpowiada różnym rodzajom kawy, wystarczy wybrać kolor odpowiadający aktualnemu stanowi ducha.

Dodano: 23 maja 2013; Aktualizacja 30 maja 2013;
 
Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)

Pisz razem z nami

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!
Zamknij