Kolonia
Największy karnawał w Niemczech

Karnawał to odzwierciedlenie nadreńskiej mentalnońci i tutejszych obyczajów. Do nich należą przede wszystkim wszelkiego rodzaju kolorowe kostiumy, pogoda ducha, tańce i śpiewy do białego rana oraz duże, bardzo duże ilości piwa „kölsch“.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Niemiecka Centrala Turystyki (DZT)
Kolonia. Największy karnawał w Niemczech
Doskonały nastrój udziela się wszystkim, zarówno miejscowym jak i licznym turystom. Co roku atrakcją karnawału są także ogromne, kilometrowe pochody i parady, rzuczające we wszystkie storny słodycze i inne smakołyki.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Kolończycy nazywają karnawał piątą porą roku, a to dlatego, że miasto przez dłuższy czas, od 11 listopada do środy popielcowej, znajduje sie w karnawałowej gorączce. Najhuczniej świętowany jest początek, zawsze jedenastego listopada i koniec karnawału, który w tym roku przypada od 3 do 9 marca. 

Karnawał to odzwierciedlenie nadreńskiej mentalnońci i tutejszych obyczajów. Do nich należą przede wszystkim wszelkiego rodzaju kolorowe kostiumy, pogoda ducha, tańce i śpiewy do białego rana oraz duże, bardzo duże ilości piwa „kölsch“. Kobiety szturmują ratusz, by urzędnikom oraz wszystkim innym panom obciąć krawaty i otrzymać symboliczny klucz do bram miasta i przejmują nawet, choć symbolicznie i jedynie na jeden dzień, władzę w mieście. Doskonały nastrój udziela się wszystkim, zarówno miejscowym jak i licznym turystom. Co roku atrakcją karnawału są także ogromne, kilometrowe pochody i parady, rzuczające we wszystkie storny słodycze i inne smakołyki, z czego oczywiście najbardziej cieszą sie dzieciaki.

A za całe karnawałowe szaleństwo odpowiadają nie jego uczestnicy tylko Nubbel, słomiana kukła rodzaju męskiego, przypominająca tradycyjną polską marzannę. Nubbel wisi przed wejściem do każdej knajpy, a w nocy z wtorku na środę popielcową jest uroczyście spalany za wszystkie grzechy minionych dni. I tak oto kończy sie szalony czas rozpust i swawoli a zaczyna Wielki Post i wyciszone oczekiwanie na Wielkanoc…

Zajrzyj na te strony:

Komentarze: 4

  maurycy, 15 stycznia 2011 @ 21:13

  No, tu to autorce się coś poplątało. Karnawał trwa od Nowego Roku, a tak właściwie to od Trzech Króli. Wcześniej jest adwent i czas Bożego Narodzenia. Fakt, że to wszystko razem tworzy piątą porę roku, ale to – na litość boską – nie wszystko jest karnawał. Pozdrawiam :)

  T.S.Z., 14 listopada 2012 @ 11:25

  więcej ciekawych zdjęć z karnawału możesz znaleźć na http://meegleben.blogspot.de/

  Karnevalistin, 7 lutego 2013 @ 18:40

  Panie Maurycy, karnawal w DE rozpoczyna sie 11.11. o godzinie 11.11, a nie po nowym roku. tylko ze do nwego roku sa spotkanai karnawalowe, przemowienia itp, a tak naprawde cale szalenstwo to koncowka karnawalu, czyli od weiberfastnacht do srody popielcowej. Ostatni dni karnawalu to czyste szalenstwo, szczegolnie w Köln stolicy karawalu w DE, Karnawal tu to jak Boze narodzenie i Wielkanoc na raz, sklepy pozamykane, biura pozamykane, i nic sie ni ezalatwi, za to wszystkich mozen w barach, pubach spotkac. choc tez ne dokonca, poniewaz w kostiumach ciezko rozpoznac kogokolwiek. Takze zapraszam do mojej Koloni na Karnawal, jest grzechu warty:-)

  Schwester, 6 września 2013 @ 21:30

  Ja z pewnością skorzystam:) Od przyszłego tygodnia zamieszkam w Koeln, więc się załapię na tegoroczne obchody;)

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Obserwuj stronę na Google+
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij