Kolonia
Największy karnawał w Niemczech

Karnawał to odzwierciedlenie nadreńskiej mentalnońci i tutejszych obyczajów. Do nich należą przede wszystkim wszelkiego rodzaju kolorowe kostiumy, pogoda ducha, tańce i śpiewy do białego rana oraz duże, bardzo duże ilości piwa „kölsch“.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Niemiecka Centrala Turystyki (DZT)
Kolonia. Największy karnawał w Niemczech
Doskonały nastrój udziela się wszystkim, zarówno miejscowym jak i licznym turystom. Co roku atrakcją karnawału są także ogromne, kilometrowe pochody i parady, rzuczające we wszystkie storny słodycze i inne smakołyki.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Kolończycy nazywają karnawał piątą porą roku, a to dlatego, że miasto przez dłuższy czas, od 11 listopada do środy popielcowej, znajduje sie w karnawałowej gorączce. Najhuczniej świętowany jest początek, zawsze jedenastego listopada i koniec karnawału, który w tym roku przypada od 3 do 9 marca. 

Karnawał to odzwierciedlenie nadreńskiej mentalnońci i tutejszych obyczajów. Do nich należą przede wszystkim wszelkiego rodzaju kolorowe kostiumy, pogoda ducha, tańce i śpiewy do białego rana oraz duże, bardzo duże ilości piwa „kölsch“. Kobiety szturmują ratusz, by urzędnikom oraz wszystkim innym panom obciąć krawaty i otrzymać symboliczny klucz do bram miasta i przejmują nawet, choć symbolicznie i jedynie na jeden dzień, władzę w mieście. Doskonały nastrój udziela się wszystkim, zarówno miejscowym jak i licznym turystom. Co roku atrakcją karnawału są także ogromne, kilometrowe pochody i parady, rzuczające we wszystkie storny słodycze i inne smakołyki, z czego oczywiście najbardziej cieszą sie dzieciaki.

A za całe karnawałowe szaleństwo odpowiadają nie jego uczestnicy tylko Nubbel, słomiana kukła rodzaju męskiego, przypominająca tradycyjną polską marzannę. Nubbel wisi przed wejściem do każdej knajpy, a w nocy z wtorku na środę popielcową jest uroczyście spalany za wszystkie grzechy minionych dni. I tak oto kończy sie szalony czas rozpust i swawoli a zaczyna Wielki Post i wyciszone oczekiwanie na Wielkanoc…

Zajrzyj na te strony:

Komentarze: 4

  maurycy, 15 stycznia 2011 @ 21:13

  No, tu to autorce się coś poplątało. Karnawał trwa od Nowego Roku, a tak właściwie to od Trzech Króli. Wcześniej jest adwent i czas Bożego Narodzenia. Fakt, że to wszystko razem tworzy piątą porę roku, ale to – na litość boską – nie wszystko jest karnawał. Pozdrawiam :)

  T.S.Z., 14 listopada 2012 @ 11:25

  więcej ciekawych zdjęć z karnawału możesz znaleźć na http://meegleben.blogspot.de/

  Karnevalistin, 7 lutego 2013 @ 18:40

  Panie Maurycy, karnawal w DE rozpoczyna sie 11.11. o godzinie 11.11, a nie po nowym roku. tylko ze do nwego roku sa spotkanai karnawalowe, przemowienia itp, a tak naprawde cale szalenstwo to koncowka karnawalu, czyli od weiberfastnacht do srody popielcowej. Ostatni dni karnawalu to czyste szalenstwo, szczegolnie w Köln stolicy karawalu w DE, Karnawal tu to jak Boze narodzenie i Wielkanoc na raz, sklepy pozamykane, biura pozamykane, i nic sie ni ezalatwi, za to wszystkich mozen w barach, pubach spotkac. choc tez ne dokonca, poniewaz w kostiumach ciezko rozpoznac kogokolwiek. Takze zapraszam do mojej Koloni na Karnawal, jest grzechu warty:-)

  Schwester, 6 września 2013 @ 21:30

  Ja z pewnością skorzystam:) Od przyszłego tygodnia zamieszkam w Koeln, więc się załapię na tegoroczne obchody;)

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Mamy już pięć lat!

Pięć lat. 3330 artykułów. Ponad 10 000 opublikowanych zdjęć. 108 autorów. 750 000 użytkowników. Dołącz do nas!

Czekamy na Twoją opinię...

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia
Obserwuj stronę na Google+
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij