Galtür
Nowa via ferrata dla rodzin

Nowa via ferrata, zaprojektowana specjalnie z myślą o rodzinach, powstała przy górnej stacji kolejki Birkhahnbahn. Początek ścieżki usytuowany jest na wysokości 2165 m n.p.m., skąd rozciąga się niepowtarzalny widok na panoramę Galtür.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Mike Gabl
Galtür. Nowa via ferrata dla rodzin
W każdy poniedziałek, na najwyższej w Austrii ściance wspinaczkowej z naturalnego kamienia, początkującym wspinaczom pomagają przewodnicy górscy z Galtür.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

W  Galtür, uzdrowiskowej wiosce w austriackim Tyrolu powstała nowa via ferrata, na której dzieci mogą rozpocząć lato przyjemnie i aktywnie, zbierając przy tym pierwsze doświadczenia we wspinaczce górskiej.

Wędrówka po ścieżce wspinaczkowej ćwiczy koncentrację, koordynację ruchów i siłę mięśni, czyli zapewnia optymalne warunki dla rozwoju dzieci i młodzieży przy okazji naprawdę dobrej zabawy.

Little Ballun

Nowa via ferrata, zaprojektowana specjalnie z myślą o rodzinach, powstała przy górnej stacji kolejki Birkhahnbahn. Początek ścieżki usytuowany jest na wysokości 2165 m n.p.m., skąd rozciąga się niepowtarzalny widok na panoramę Galtür oraz szczyty Silvretty. Różnica poziomów między startem a metą wynosi 100 m. Rozciągnięta na całej długości stalowa lina o grubości 12 mm oraz liczne spity, stopnie i uchwyty gwarantują bezpieczeństwo, dzięki czemu via ferrata dostępna jest dla rodzin. Szlak obejmuje odcinki o łatwym i średnim (A/B) stopniu trudności, przy czym niektóre fragmenty trasy kategorii B są nieco trudniejsze. Na pokonanie całego odcinka osoby dorosłe potrzebują około godziny, dzieci natomiast do dwóch godzin. W każdy poniedziałek, na najwyższej w Austrii ściance wspinaczkowej z naturalnego kamienia, początkującym wspinaczom pomagają przewodnicy górscy z Galtür. Cena biletu dla dzieci i młodzieży do lat 16 wynosi 7 euro, dla dorosłych 15 euro.

Silvapark

W Galtür powtał też pierwszy w Europie outdoorowy rejon bulderowy dla dzieci. Silvapark Galtür obejmuje aż 160 bulderów w ośmiu sektorach i należy do największych parków bulderowych w Europie. Oprócz tras dla zaawansowanych (do 8c) i licznych ścian typu highball (do 10 m wysokości), rejon bulderowy mieści także strefę dla dzieci i początkujących. W każdy piątek, w ramach tygodniowego programu ramowego, dzieci i młodzież do lat 16 mogą spróbować swych sił w bulderingu za ok. 7 euro. Koszt jednodniowego kursu dla osoby dorosłej, prowadzonego przez przewodników górskich z Galtür, wynosi 15 euro.

Dodano: 28 czerwca 2016; Aktualizacja 5 lipca 2016;

Zajrzyj na te strony:

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij