Pod naszym patronatem

Fuerteventura w Polsce

Fuerteventura w Polsce

13-16.04.2015 r. Warszawa-Kraków-Katowice-Poznań

Patronato de Turismo de Fuerteventura zaprasza na Road Show ?Fuerteventura w Polsce? do czterech polskich miast: Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań.

Podczas workshopów i koktajlu, oprócz prezentacji Patronato de Fuerteventura, swoją ofertę przedstawią również następujące hotele: Atlantis Hotels & Resorts, R2 Hotels, Elba Hotels, Barceló Hotels, Origo Mare Pierre & Vacances, Princess Hotels oraz park tematyczny Oasis Park.

Spotkania przeznaczone dla organizatorów wyjazdów turystycznych, biur podróży oraz agencji incentivowych działających na polskim rynku odbędą się w następujących terminach:
* Poniedziałek, 13 kwietnia 2015 ( Warszawa) Hotel Polonia Palace w Warszawie, ul. Nowogrodzka 22, godz. 18:30
* Wtorek, 14 kwietnia 2015 (Kraków) Hotel Novotel Kraków Centrum w Krakowie, ul. Tadeusza Kościuszki 5, godz. 18:30
* Środa, 15 kwietnia 2015 (Katowice) Hotel Qubus Prestige w Katowicach, ul. Uniwersytecka 13, godz. 18:30
* Czwartek, 16 kwietnia 2015 (Poznań) Hotel Novotel Poznań Centrum w Poznaniu, Pl. W. Andersa 1, godz. 18:30
Na zakończenie workshopu o godz. 21  w każdym z miast odbędzie się konkurs, w którym będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród.

XXI Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur

XXI Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur

13-15 marca 2015 Łódź

Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur to jedna z najważniejszych imprez wystawienniczych, prezentująca bogatą ofertę branży turystycznej oraz walory regionów Polski, z ich kulturą, tradycją i historią.

Podczas trzech dni targowych Łódź stanie się stolicą branży turystycznej. Wystawcy przedstawią najciekawsze zakątki naszego kraju, zachwalając atrakcje turystyczne w swoich regionach, prezentując miejsca oraz sposoby spędzania wolnego czasu dla szerokiego grona publiczności miasta Łodzi i Regionu. W targach wezmą udział lokalne i regionalne organizacje turystyczne, jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia i organizacje branżowe, przedstawiciele biznesu noclegowego, agroturystycznego i rekreacyjnego, a także touroperatorów i biura podróży.

W ramach ekspozycji targowej Na Styku Kultur wyodrębnione zostaną strefy tematyczne dedykowane określonym grupom odbiorców: oferta sprzętu i akcesoriów rowerowych, prezentacja obiektów militarnych związanych z II wojną światową, oferty dla par na aktywne czy też romantyczne spędzenie wolnego czasu, prezentacja przysmaków regionalnych kuchni oraz niszowej formy turystyki ? enoturystyka, prezentacja firm oferujących wycieczki quadami, autami terenowymi oraz organizatorów spływów kajakowych i pontonowych czy gier militarno-paintbolowych.

Podczas targów odbędą się pokazy kulinarne z degustacjami, spotkania z podróżnikami, wycieczki po Łodzi oraz warsztaty fotograficzne. Wystawcy będą mogli wziąć udział w konkursie na największą atrakcję targów.

V Forum Innowacji

V Forum Innowacji

27-28 maja 2014 Rzeszów

Forum Innowacji w Rzeszowie jest corocznym wydarzeniem o uznanej renomie w kraju i za granicą. Każda edycja jest poświęcona innowacjom w innym sektorze gospodarki.  Tegoroczna edycja poświęcona będzie wyłącznie innowacjom w turystyce. Gościem konferencji będzie m.in. Zoltan Somogyi ? Dyrektor Wykonawczy Światowej Organizacji Turystyki, który wystąpi 27 maja. Gościem specjalnym Forum w dniu 28 maja będzie podróżnik, polarnik i fotograf Marek Kamiński. 28 maja 2014 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się ponadto I Forum Turystyczne Państw Karpackich. Celem FTPK jest stworzenie wspólnej platformy współpracy i wymiany informacji dla sektora turystyki w oparciu o zapisy Konwencji Karpackiej dotyczące zrównoważonej turystyki i Protokołu o zrównoważonej turystyce do Ramowej Konwencji o ochronie i zrównoważonym rozwoju Karpat.

Rajd STOpa

Rajd STOpa

4-5 kwietnia 2014 r. Puszcza Biała

Chcesz sprawdzić granice swojej wytrzymałości? Chcesz podjąć się wyczynu, który ukończą tylko nieliczni? Teraz masz okazję!

Zapraszamy na rajd STOpa, podczas którego będziesz mógł sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Celem rajdu jest przejście 100 km pieszo w ciągu 24 godzin. Trasa jest ułożona po ósemce (po około 50 km przechodzi się przez miejsce startu). Ponadto na trasie znajdują się punkty kontrolne, na których należy zaznaczyć swoją obecność oraz można napić się gorącej herbaty. Startujemy o godzinie 21:00 w piątek 4. kwietnia i kończymy ok. 21 w sobotę 5. kwietnia. Po dotarciu do mety zapewniamy możliwość noclegu na podłodze (trzeba zabrać własną karimatę i śpiwór, które można zostawić na miejscu startowym). Na trasie dla uczestników przygotowany jest ciepły posiłek.

Organizator:
Namiestnictwo Wędrownicze Hufca Warszawa-Mokotów

XX Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

XX Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

21-23 lutego 2014 r. Łódź

Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR to wyjątkowe wydarzenie zarówno o charakterze targowym, jak i kulturalnym, dające możliwość zapoznania się z walorami turystycznymi regionów Polski, a także z ich kulturą, tradycją i historią. Łódzkie targi turystyczne od dwudziestu lat są platformą wymiany wiedzy, doświadczeń oraz informacji przez przedstawicieli branży turystycznej. Są także miejscem kontaktów interpersonalnych, dających możliwość specjalistycznego dialogu pomiędzy sprzedawcami i odbiorcami oferty turystycznej.

Rosnąca z roku na rok liczba wystawców i zwiedzających, bogaty program towarzyszący także o charakterze B2B oraz szereg imprez skierowanych do indywidualnych odbiorców powodują, że targi NA STYKU KULTUR postrzegane są jako jedna z ważniejszych imprez branży turystycznej w Polsce.

VIII Podlaskie Targi Turystyczne ?Turystyka i Sport dla Wszystkich?

VIII Podlaskie Targi Turystyczne ?Turystyka i Sport dla Wszystkich?

17-19 maja 2013 r. Białystok

Uprzejmie informujemy, iż w związku z planowanymi w dniach 25-26 kwietnia 2013 r. uroczystymi obchodami 500-lecia Województwa Podlaskiego, podjęto decyzję o przesunięciu terminu VIII Podlaskich Targów Turystycznych ?Turystyka i Sport dla Wszystkich? z 26-28 kwietnia 2013 na 17-19 maja 2013r. Targi odbędą się na Hali BOSiR w Białymstoku i towarzyszyć im będą prezentacje sprzętu turystyczno-sportowego, a także imprezy plenerowe na terenie kompleksu BOSiR.

Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

22-24 lutego 2013 r. Łódź

Podczas targów NA STYKU KULTUR 2013 ponad 120 wystawców z Polski i zagranicy zaprezentuje swoją ofertę mieszkańcom województwa łódzkiego.

Regionem partnerskim NA STYKU KULTUR 2013 jest SĄDECKIE, które podczas targów przybliży nam swoje atrakcje turystyczne, lokalne kulinaria, rękodzieło i regionalny folklor. W sobotę, drugiego dnia targów, na stoisku regionu odbywać się będzie tradycyjny jarmark z degustacjami chleba ze smalcem, kołaczy, regionalnego bigosu, pierogów i miodów, występami kapeli góralskich i pokazami twórców ludowych.

Pychówki wracają na Wisłę!

Pychówki wracają na Wisłę!

Wisła jest trudna i niespławna? Sięgamy do tradycyjnych drewnianych konstrukcji płaskodennych, które przez wieki wpisywały się w Wiślany krajobraz z charakterystycznym rozprzowym żaglem.

Poprzez cykl niezwykle widowiskowych imprez chcemy zachęcić Warszawiaków oraz turystów do spędzania wolnego czasu zarówno nad jak i na Wiśle. Biegi będą odbywałyby się raz w miesiącu w niedzielę. Krótkie dystanse będą umożliwiały dopingowanie przez publiczność całych regat od startu do mety z warszawskich bulwarów. Otwarty charakter biegów jest dla nas niezwykle istotny. Oprócz stałych obsad regatowych, będziemy też posiadali łodzie przeznaczone dla amatorów, tak aby każdy chętny mógł po rejestracji wziąć udział w zawodach pod opieką doświadczonego skipera.

Rajd STOpa

Rajd STOpa

9-10 listopada 2012. Puszcza Kampinoska

Zapraszamy na rajd STOpa, podczas którego będziesz mógł sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Celem rajdu jest przejście 100 km pieszo w ciągu 24 godzin. Trasa jest ułożona po ósemce (po około 50 km, przechodzi się przez miejsce startu). Ponadto na trasie znajdują się punkty kontrolne, na których należy zaznaczyć swoją obecność oraz można napić się gorącej herbaty.

Startujemy o godzinie 21:00 w piątek 9 listopada i kończymy ok. 21:00 w sobotę 10 listopada. Po dotarciu do mety zapewniamy możliwość noclegu na podłodze (trzeba zabrać własną karimatę i śpiwór, które można zostawić na miejscu startowym). Na trasie dla uczestników przygotowany jest ciepły posiłek.

Z okazji święta niepodległości na punktach kontrolnych czeka Was akcent historyczny. Na koniec każdy uczestnik otrzyma pamiątkową plakietkę.

II Miedzynarodowe Targi Turystyczne i Wędkarskie na Pograniczu  Expo Sejny 2012

II Miedzynarodowe Targi Turystyczne i Wędkarskie na Pograniczu Expo Sejny 2012

5-6 października 2012 r. Sejny

Po sukcesie I Międzynarodowych Targów Turystycznych na Pograniczu EXPO SEJNY 2011, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka ?Pojezierze Suwalsko- Augustowskie? serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji imprezy. Targi stanowią platformę wymiany wiedzy i doświadczeń w dziedzinie turystyki, w tym wędkarskiej i gospodarki rybackiej dla odbiorców z Polski i z zagranicy. Targi są współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego ?Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013?

Szlak Zbójników Karpackich

Szlak Zbójników Karpackich

Zbójnicki Szlak jest szlakiem tematycznym, pieszo-samochodowym (dopuszcza się rozwinięcie szlaku o pętle rowerowe i konne) obejmującym obiekty antropogeniczne oraz przyrodnicze posiadające związek z tradycją zbójnicką, opryszkowską i hajdamacką sześciu krajów (Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy, Rumunii i Węgier). Szlak jest również szlakiem etnicznym, upamiętniającym Łemków, Bojków, Hucułów, Rusinów, Tatarów i inne grupy górali karpackich, które są potomkami plemion wołoskich, z których wywodzili się zbójnicy karpaccy. Turyści przemierzający ?Zbójnicki Szlak? będą mogli poznać społeczność lokalną, ich związek z naturą, oraz ich poszanowanie względem środowiska naturalnego. Szlak bazuje na wyjątkowości historii regionu karpackiego, krajobrazu regionu karpackiego, wyjątkowości fauny i flory Karpat oraz zwyczajów karpackich górali, wyjątkowości literatury regionalnej, podań i legend o zbójnikach. ?Szlak Zbójników Karpackich? jest na razie ?wirtualnym szlakiem turystyczno- kulturowym?, jednakże wraz z Fundacją ?Zbójnicki Szlak?, Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie zostanie wyznakowany w terenie. Zapraszamy do skarbca góralskiej i zbójnickiej kultury!

VII Podlaskie Targi Turystyczne

VII Podlaskie Targi Turystyczne

16-18 marca 2012 r. Białystok

W trakcie targów odbędą się konkursy dla wystawców na najlepszą prezentację stoiska, ofertę przyjazdową, prezentację obiektu noclegowo-gastronomicznego.

Targi będą wzbogacone o ciekawy program artystyczny, liczne pokazy, degustacje potraw regionalnych, zabawy dla dzieci i młodzieży, szkolenia, wystawy fotograficzne oraz wiele innych niespodzianek.

Forum Turystyki Przyrodniczej? będzie doskonałą okazją do poznania najcenniejszych walorów przyrodniczych województwa podlaskiego. Prezentacje pod hasłem ?Podlaskie talenty? będą promować alternatywne formy spędzania czasu oraz wspierać zdolności artystyczne Podlasian. Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na logo Podlaskich Targów Turystycznych. Na Autora zwycięskiego projektu czeka nagroda.

I Miedzynarodowe Targi Turystyczne na Pograniczu EXPO Sejny

I Miedzynarodowe Targi Turystyczne na Pograniczu EXPO Sejny

7-8 października 2011 r. Sejny

W wielofunkcyjnej hali organizatorzy targów przygotowali ok. 1000 m kw. powierzchni wystawienniczej. Targi są przedsięwzięciem prezentującym oferty turystyczne firm z Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Białorusi, Ukrainy, Rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego, krajów skandynawskich i Polski. Oprócz firm działających w obszarze turystyki w targach wezmą udział reprezentacje samorządów z tych krajów. Spodziewana jest liczna reprezentacja polskich i zagranicznych touroperatorów oraz turystów indywidualnych. Udział w targach jest bezpłatny.

VIII Miedzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych

VIII Miedzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych

18-21 sierpnia 2011 r. Borne Sulinowo

Impreza zacznie się w czwartek o godz. 16 wciągnięciem flagi państwowej na maszt przy udziale Orkiestry Garnizonowej ze Szczecina, potem podpisy po ?Tankodromie?. W piątek pokazy sprawności grup rekonstrukcyjnych. W sobotę parada pojazdów militarnych dookoła jeziora Pile. W niedzielę popisy jazdy pojazdów militarnych na ?Tankodromie?, a o godz. 15 zakończenie zlotu.

Poza tym: wystawa sprzętu militarnego, militaria w miniaturze, gastronomia. Ekspozycje: Muzeum Oręża Polskiego z Kołobrzegu i Muzeum Wojska Polskiego z Warszawy. Rekonstrukcja Wojskowego Szpitala Polowego. Zlotowi towarzyszy Piknik Lotniczy z możliwością przelotów widokowych samolotem AN 2.

Oblężenie Sławogrodu

Oblężenie Sławogrodu

23-24 lipca 2011 r. Czaplinek

Impreza cykliczna. Na turystów i zaprzyjaźnione grupy,  czekają liczne konkurencje i cenne nagrody. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę i sytą biesiadę.

Pisz razem z nami

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!