Pecz pod Śnieżką
Nowości na stokach Wilczego Dołu

Tegoroczną nowością jest nowoczesna czteroosobowa kolej linowa Zahrádky Express o długości 900 metrów, która zastąpiła jeden z orczyków. Na stoku Zahrádky urządzono Funline, czyli wydzieloną trasę z profilowanymi zakrętami i niewielkimi.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Anna Ochremiak
Pecz pod Śnieżką. Nowości na stokach Wilczego Dołu
Funline na stoku Smrk. Niestety, widoki zasłania mgła.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Ośrodek narciarski Pecz pod Śnieżką (Pec pod Sněžkou) znajduje się w przysiółku Vlčí důl. To po przeciwnej stronie miejscowości niż dolna stacja kolejki na najwyższy szczyt Karkonoszy i najwyższy w całych Czechach – Śnieżkę.

Można tu dojechać od dołu, drogą, samochodem lub skibusem, lub od góry – dzięki SkiTour, przeprawie ratrakowo-narciarskiej z ośrodka Černá Hora nad Jańskimi Łaźniami (piszę o niej osobno). Załóżmy, że dotarliśmy tu z dołu.

Najszersze oświetlone

Najpierw zobaczymy stoki Javor. Obsługują je dwa długie, tysiącmetrowe i biegnące równolegle orczyki. Są tu dwie trasy czerwone o długości 1300 i 1500 m. Obie otwarte wieczorami, a ośrodek szczyci się tym, że to najszersze (najdłuższymi chwali się Černá Hora) oświetlone trasy w Czechach. Na jednej z nich jest snowboardowy funpark. Z góry roztacza się bardzo ładny widok na dolinę, miasteczko i wznoszącą się nad nią Śnieżką. Ale to pamiętam z poprzedniego pobytu. Tym razem wszystko spowijała mgła.

Krzesła stare i nowe

Wyciągamy się orczykiem do góry i zjeżdżamy w samo serce Wilczego Dołu. Tu mamy czteroosobowy wyciąg krzesełkowy na Hnědý vrch o długości prawie 1,2 kilometra. Czerwona trasa zjazdowa ma półtora kilometra i różnicę poziomów nieco ponad 300 metrów. Atrakcyjna, najatrakcyjniejsza w osrodku. Jej fragment ma też wariant trudny. W obecnym sezonie (2015/16) jeden z sąsiednich orczyków  zastąpiła nowoczesna czteroosobowa kolej linowa Zahrádky Express, o długości 900 metrów. Całość uzupełnia kilka dłuższych i krótszych orczyków, które obsługują szerokie łatwe stoki dla początkujących. Przy najdłuższym z nich, na 900-metrowej trasie Smrk, oraz na wspomnianym stoku Zahrádky urządzono Funline, czyli wydzielone trasy z profilowanymi zakrętami, niewielkimi przeszkodami i tunelem o długości 8 m (na stoku Smrk). Są tu też dwa odcinki z pomiarem czasu w zjeździe i gigancie.

Warto wiedzieć

* Biegającym na nartach polecam ładny, widokowy odcinek Magistrali Karkonoskiej (Krkonošská magistrála).
* W ośrodku korzystamy z karnetu na cały  SkiResort Černá Hora – Pec. Nocne jazdy opłacamy osobno.
* Na SkiResort w czeskich Karkonoszach składa się pięć ośrodków narciarskich: Černá hora, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Černý Důl, Svoboda nad Úpou. Połączone są wspólnym karnetem i bezpłatnym skibusem.

Dodano: 24 lutego 2016; Aktualizacja 25 listopada 2018;

Zajrzyj na te strony:

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Obserwuj stronę na Google+
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij