Pecz pod Śnieżką
Nowości na stokach Wilczego Dołu

Tegoroczną nowością jest nowoczesna czteroosobowa kolej linowa Zahrádky Express o długości 900 metrów, która zastąpiła jeden z orczyków. Na stoku Zahrádky urządzono Funline, czyli wydzieloną trasę z profilowanymi zakrętami i niewielkimi.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Anna Ochremiak
Pecz pod Śnieżką. Nowości na stokach Wilczego Dołu
Funline na stoku Smrk. Niestety, widoki zasłania mgła.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Ośrodek narciarski Pecz pod Śnieżką (Pec pod Sněžkou) znajduje się w przysiółku Vlčí důl. To po przeciwnej stronie miejscowości niż dolna stacja kolejki na najwyższy szczyt Karkonoszy i najwyższy w całych Czechach – Śnieżkę.

Można tu dojechać od dołu, drogą, samochodem lub skibusem, lub od góry – dzięki SkiTour, przeprawie ratrakowo-narciarskiej z ośrodka Černá Hora nad Jańskimi Łaźniami (piszę o niej osobno). Załóżmy, że dotarliśmy tu z dołu.

Najszersze oświetlone

Najpierw zobaczymy stoki Javor. Obsługują je dwa długie, tysiącmetrowe i biegnące równolegle orczyki. Są tu dwie trasy czerwone o długości 1300 i 1500 m. Obie otwarte wieczorami, a ośrodek szczyci się tym, że to najszersze (najdłuższymi chwali się Černá Hora) oświetlone trasy w Czechach. Na jednej z nich jest snowboardowy funpark. Z góry roztacza się bardzo ładny widok na dolinę, miasteczko i wznoszącą się nad nią Śnieżką. Ale to pamiętam z poprzedniego pobytu. Tym razem wszystko spowijała mgła.

Krzesła stare i nowe

Wyciągamy się orczykiem do góry i zjeżdżamy w samo serce Wilczego Dołu. Tu mamy czteroosobowy wyciąg krzesełkowy na Hnědý vrch o długości prawie 1,2 kilometra. Czerwona trasa zjazdowa ma półtora kilometra i różnicę poziomów nieco ponad 300 metrów. Atrakcyjna, najatrakcyjniejsza w osrodku. Jej fragment ma też wariant trudny. W obecnym sezonie (2015/16) jeden z sąsiednich orczyków  zastąpiła nowoczesna czteroosobowa kolej linowa Zahrádky Express, o długości 900 metrów. Całość uzupełnia kilka dłuższych i krótszych orczyków, które obsługują szerokie łatwe stoki dla początkujących. Przy najdłuższym z nich, na 900-metrowej trasie Smrk, oraz na wspomnianym stoku Zahrádky urządzono Funline, czyli wydzielone trasy z profilowanymi zakrętami, niewielkimi przeszkodami i tunelem o długości 8 m (na stoku Smrk). Są tu też dwa odcinki z pomiarem czasu w zjeździe i gigancie.

Warto wiedzieć

* Biegającym na nartach polecam ładny, widokowy odcinek Magistrali Karkonoskiej (Krkonošská magistrála).
* W ośrodku korzystamy z karnetu na cały  SkiResort Černá Hora – Pec. Nocne jazdy opłacamy osobno.
* Na SkiResort w czeskich Karkonoszach składa się pięć ośrodków narciarskich: Černá hora, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Černý Důl, Svoboda nad Úpou. Połączone są wspólnym karnetem i bezpłatnym skibusem.

Dodano: 24 lutego 2016; Aktualizacja 25 listopada 2018;

Zajrzyj na te strony:

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij