Peio
Po nartach prosto do termalnych wód

Kameralny ośrodek z 13 km tras narciarskich o wszystkich stopniach trudności rozciąga się nad Peio Fonti (1400 m n.p.m.). Korzystają z niego głównie rodziny z dziećmi oraz ci, którzy szukają na nartach ciszy i spokoju.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Trentino s.p.a.
Peio. Po nartach prosto do termalnych wód
Niebawem ośrodek zyska na atrakcyjności. Trwa bowiem budowa nowej kolei linowej, która będzie wwozić narciarzy na wysokość 3000 metrów, otwierając przed nimi 4-kilometrową, widokową trasę, wytyczoną wysoko skalnym kotle.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Peio to niewielka stacja narciarska należąca do Doliny Słońca, czyli Val di Sole. Otoczona trzytysięcznikami leży w sercu Parku Narodowego Stelvio, u stóp masywu Ortles-Cevedale. To najstarsza turystyczna miejscowość w regionie. Tutejsze źródła termalne rozsławiły ją w połowie XVII wieku.

Kameralny ośrodek z 13 km tras narciarskich o wszystkich stopniach trudności rozciąga się nad Peio Fonti (1400 m n.p.m.). Korzystają z niego głównie rodziny z dziećmi oraz ci, którzy szukają na nartach ciszy i spokoju. Tu nie ma tłumów ani kolejek do wyciągu.

Rodzinnie na stoku

Gondola wwozi narciarzy na wysokość 2000 m. Na Dos dei Gembri (2340 m n.p.m.) można się stąd dostać – niestety – tylko pojedynczym krzesłem, co jest sporym utrudnieniem dla rodziców z małymi dziećmi. Średnio trudna trasa z czarnym wariantem dostarcza wiele frajdy, szczególnie przy dobrej pogodzie. Największy ruch jest na 2,5-kilometrowej czerwonej trasie nr 1, prowadzącej częściowo przez las. W dolnej partii nartostrada wypłaszcza się i biegnie wzdłuż krzeseł, przy których ćwiczą początkujący. Czarna trójka jest niewiele krótsza, ale ma wady – nie jest dośnieżana i rzadko przygotowują ją ratraki – stąd jej oznakowanie. Niebawem ośrodek zyska na atrakcyjności. Trwa bowiem budowa nowej kolei linowej, która będzie wwozić narciarzy na wysokość 3000 metrów, otwierając przed nimi 4-kilometrową, widokową trasę, wytyczoną wysoko skalnym kotle.

Termalne zdroje

Po nartach obowiązkowa wizyta w termach. Woda z  trzech źródeł o różnym składzie mineralnym – Fonte Alpina, Fonte Antica i Nova Fonte, pomaga w leczeniu dróg oddechowych, zaburzeń krążenia, dolegliwości reumatycznych i chorób skóry. W 2007 roku uzdrowisko zostało zmodernizowane i rozbudowane – zyskało nowy basen i ośrodek spa.  Ale nie ma co ukrywać. Do renomowanych kompleksów termalnych sporo mu jeszcze brakuje. Leżące poniżej uzdrowisko Cogolo Peio to  typowa sypialnia. I to nie tylko dla tych, którzy jeżdżą na nartach w Peio Fonti. Chętnie wybierają to miejsce również narciarze z Marillevy. Taniej tu i spokojniej, a pod stok można dojechać skibusem.

Warto wiedzieć

Narciarze mogą zaopatrzyć się w tani karnet pozwalający na jazdę wyłącznie w Peio lub droższy, z możliwością spędzenia jednego lub dwóch dni na stokach Folgarida-Marilleva. Superskirama otwiera 380 km tras we wszystkich ośrodkach Dolomiti Adamello-Brenta.

 

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij