Lipno nad Wełtawą
Przechadzka w koronach drzew

Pierwsi turyści odwiedzili wieżę w 2012 r. Na terenie Czech jest to jedyny tego typu projekt. Ścieżkę w bardzo delikatny sposób wkomponowano w leśny krajobraz w okolicach zapory wodnej Lipno.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Richenza / Wikipedia
Lipno nad Wełtawą. Przechadzka w koronach drzew
Dla chętnych adrenaliny wybudowano trzy parki linowe na wysokości 24 m oraz zjazd 54 m długim suchym toboganem w środku wieży.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Południowe Czechy słyną z wielu atrakcji turystycznych. Są tu zamki, pałace i średniowieczne miasta ze wspaniałymi budynkami. Kto jednak szuka natury, to też znajdzie tutaj wiele do zwiedzania.

Niedawno otwarto w górach Szumawa (Šumava) koło miasteczka Lipno nad Vltavou specjalną wielofunkcyjną wieżę widokową, jaką można zobaczyć tylko w niewielu rejonach Europy. Wieża nazywa się „Stezka korunami stromů Lipno” (Ścieżka w koronach drzew Lipno).

Pierwsi turyści odwiedzili wieżę w 2012 r. Na terenie Czech jest to jedyny tego typu projekt. Ścieżkę w bardzo delikatny sposób wkomponowano w leśny krajobraz w okolicach zapory wodnej Lipno. Wieża przeznaczona na rodzinne wypady integruje w sobie sektory dla dzieci oraz dorosłych (nie pominięto również spraw dydaktycznych). Dla chętnych adrenaliny wybudowano trzy parki linowe na wysokości 24 m oraz zjazd 54 m długim suchym toboganem w środku wieży. Nie zapomniano nawet o niepełnosprawnych, którzy mogą z przewodnikiem dojechać na własnym wózku inwalidzkim na sam szczyt platformy widokowej na wysokości 40 metrów (patrząc z niej widzimy wierzchołki drzew).

Jak tam dotrzeć z Polski

Należy kierować się do Czeskich Budziejowic, a potem dalej na południe w kierunku Kaplice – Vyšší Brod – Lipno nad Vltavou. Z przejścia granicznego Chałupki autostradą przez Brno jest to 458 km (5 godzin jazdy z najtańszą, tygodniową naklejką autostradową w cenie 315,- CZK). Na miejscu do ścieżki można dojechać z odległego o kilometr parkingu kolejką linową, ścieżkobusem, pieszo szlakiem turystycznym lub rowerem po trasie rowerowej. Należy się liczyć z dosyć dużymi cenami (z uwagi na bliskość Austrii).

Dodano: 28 kwietnia 2017; Aktualizacja 12 listopada 2018;

Zajrzyj na te strony:

  • wszystkie informacje o ścieżce włącznie z filmem i opłatami za niemal każdy krok, znajdą Państwo tutaj
  • także o tej ścieżce w naszym portalu

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij