Palermo
Przemiłe doświadczenie włoskiej kultury

Włosi autentycznie szukają życia poza własnym domem, wychodząc do parku całymi rodzinami albo z przyjaciółmi i potrafią tam spędzać całe wolne dnie. I to wszystko, tak po prostu, bez festynu, czy imprezy, czy koncertu!
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Anna Karwowska
Palermo. Przemiłe doświadczenie włoskiej kultury
Ale odwiedzenie żadnego z tych miejsc nie odda klimatu miasta, jeśli się po drodze celowo nie zgubić. I nie przejdziemy na przełaj przypadkowymi małymi uliczkami. Nie wpadniemy na targ przy Ballaro lub na Via Vucceria zwłaszcza z rana, gdy kupcy ze świeżym mięsem i rybami licytują się jeden przez drugiego.
  • Palermo. Przemiłe doświadczenie włoskiej kultury
  • Palermo. Przemiłe doświadczenie włoskiej kultury
  • Palermo. Przemiłe doświadczenie włoskiej kultury
  • Palermo. Przemiłe doświadczenie włoskiej kultury
  • Palermo. Przemiłe doświadczenie włoskiej kultury
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Życie toczy się na ulicy

Wróćmy na chwilę na Via Roma. Największa, reprezentacyjna ulica miasta  raz w tygodniu, w niedziele, jest zamykana po to, by powstał na niej wielki targ lokalnych wytworów. I znów tabuny Włochów wychodzą na ulice,  by wspólnie spędzać czas. Czy w Warszawie ktoś by pomyślał, aby zamknąć Marszałkowską i co tydzień sprzedawać na niej oscypki ?!

Zagubić się w uliczkach…

W Palermo warto jeszcze zobaczyć Teatro Massimo, Teatro Politeama, Capella Pallatina- kablica w Palazzo dei Normanni, Catacombe dei Cappuccini i jeszcze kilka innych miejsc o których bez problemu wyczytamy w każdym przewodniku…  Ale odwiedzenie żadnego z tych miejsc nie odda klimatu miasta, jeśli się  po drodze celowo nie zgubić. I nie przejdziemy na przełaj przypadkowymi małymi uliczkami. Nie wpadniemy na targ przy Ballaro lub na Via Vucceria zwłaszcza z rana, gdy kupcy ze świeżym mięsem i rybami licytują się jeden przez drugiego.

…wśród absurdów i kontrastów

Prawdziwe Palermo jest właśnie między ciasnymi uliczkami w stercie śmieci, których ciągle nie ma kto wywozić, bo służby porządkowe strajkują. To właśnie miejski hałas, warkot pomykającej vespy i silnika motorowego tworzy klimat tego miasta. Panowie zebrani w zaułku pogrywający regularnie w karty. Sinior pokrzykujący za moimi plecami „Ciao Bella!” Ruiny kamienic zniszczonych i opuszczonych podczas wojny, a zamieszkałych przez stada bezdomnych kotów, dziś powoli remontowanych. Łatwo tu spotkać kozę czy koguta hasającego sobie, ot tak, samopas. Jest wiele rzeczy niemożliwych które gdzie indziej nie mogą się przydarzyć, a tu się przydarzają. To miasto absurdów, kontrastów ale również niepowtarzalnej atmosfery! Polecam każdemu, kto lubi przede wszystkim podróżować, a niekoniecznie zwiedzać. Jestem pewna, że przeżyje tu fascynującą przygodę nawet w kilka dni!

Czytaj dalej - strony: 1 2
 

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Obserwuj stronę na Google+
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij