Suzdal
Skansen architektury i życia wiejskiego

Skansen rozrzucony jest na sporej powierzchni, przy ładnej pogodzie można w nim z przyjemnością spędzić sporo czasu. Niestety, trafiłem na nienajlepszą, ale i tak warto było tu zajrzeć.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Cezary Rudziński
Suzdal. Skansen architektury i życia wiejskiego
Zgromadzono tu, w ciągu ponad półwiecza działalności tej placówki, kilkanaście ciekawych i cennych budynków oraz setki przedmiotów domowych i gospodarczych.
  • Suzdal. Skansen architektury i życia wiejskiego
  • Suzdal. Skansen architektury i życia wiejskiego
  • Suzdal. Skansen architektury i życia wiejskiego
  • Suzdal. Skansen architektury i życia wiejskiego
  • Suzdal. Skansen architektury i życia wiejskiego
  • Suzdal. Skansen architektury i życia wiejskiego
  • Suzdal. Skansen architektury i życia wiejskiego
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Na skraju Suzdala (Суздаль), pełnego zabytków miasteczka w Złotym Pierścieniu otaczającym Moskwę,  zaraz za wjazdem od strony Włodzimierza, mieści się inne ciekawy skansen „Muzeum architektury drewnianej i życia wiejskiego” Ziemi Włodzimierskiej.

Zgromadzono w nim, w ciągu ponad półwiecza działalności tej placówki, kilkanaście ciekawych i cennych budynków oraz setki przedmiotów domowych i gospodarczych. Jest wśród nich m.in. cerkiew Nikolska (św.Mikołaja) z 1766 roku, przywieziona ze wsi Głotowa w pobliżu Juriewa Polskiego.

S też inne cerkwie. Preobrażeńska (Przemienienia Pańskiego) ze wsi Kozljatiewo  w rejonie kolczygińskim z 1756 roku i Woskresieńska (Zmartwychwstania) ze wsi Patakina w rejonie kamieszkowskiego z 1776 r. Kilka chat chłopskich, m.in. ze wsi Ilkino w rejonie mielenkowskim z XIX w., ze wsi Kamaieniewo w rejonie kamieszkowskim, piętrowy dom bogatego chłopa ze wsi Łog w rejonie wjaznikowskim oraz dom z oficyną ze wsi Tincy w rejonie kamieszkowskim z II połowy XIX w. Uwagę zwiedzających przyciągają też dwa młyny z wiatrakami ze wsi Moszok w rejonie sudogodskim z XVIII w., a także z tej samej wsi XIX-wieczny spichlerz.

Podobnie studnia z wielkim kołem ze wsi Kolcowa w rejonie seliwanowskim, „bania” czyli rosyjska sauna ze wsi Nowo-Aleksandrowo w rejonie suzdalskim oraz kilka innych budynków. Ciekawe są wnętrza chat wypełnione oryginalnymi meblami, sprzętami domowymi i naczyniami kuchennymi, narzędziami rolniczymi oraz gospodarczymi, chłopskimi wozami i malowanymi saniami itp. Skansen rozrzucony jest na sporej powierzchni, przy ładnej pogodzie można w nim z przyjemnością spędzić sporo czasu. Niestety, trafiłem na nienajlepszą, ale i tak warto było tu zajrzeć.

 

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij