Beszeniowa
Termy stare, a nowe

Woda w Beszeniowej wypływa z głębokości 1987 m. Temperatura pierwotna wynosi 60 st.C więc jest schładzana na potrzeby kąpieliska do temperatury 24-39 stopni. Zawiera sporo litu, który pomaga pozbyć się stresu.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: www.slovakia.travel
Beszeniowa. Termy stare, a nowe
Przybyły kolejne baseny (teraz jest ich osiem), kryta zjeżdżalnia, bicze wodne, bąbelki, jacuzzi, witalny świat z solarium, masażami i klubem fitness.
  • Beszeniowa. Termy stare, a nowe
  • Beszeniowa. Termy stare, a nowe
  • Beszeniowa. Termy stare, a nowe
  • Beszeniowa. Termy stare, a nowe
  • Beszeniowa. Termy stare, a nowe
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Stara dobra Beszeniowa znana jest mi od lat.  I mojego sentymentu do tego miejsca nie zmienia fakt, że ostatnio powstało na Słowacji wiele nowych, dużych aquaparków.

Bo kiedyś kapiel w termalnych źródłach w Beszeniowej (Thermal park Bešeňová) była naprawdę dużym przeżyciem. U pani szatniarki za sto koron wypożyczało się kłódkę z kluczykiem i zamykało nią szafkę z ubraniami. A potem – boso, po śniegu, trzeba było biec jak najszybciej do gorącego basenu. Tylko hotelowi goście mogli korzystać z luksusu. Oni przebierali się w cieple i wskakiwali do krytego basenu, z który był połaczony z tym otwartym. I wypływali w ciepłej wodzie na świeże powietrze.

Teraz nie ma już (niestety?) ani pani szatniarki, ani kłódek. Wszystko jest nowoczesne, czyste, wypasione. Bo Beszeniowa stanęła w szranki z nowoczesnymi parkami wodnymi, wyrastającymi w bliskim sąsiedztwie. Po przebudowie, która miała miejsce kilka lat temu z dawnego kąpieliska został tylko hotel Thermal z przynależnymi do niego basenami. Skromną dawniej część publiczną przebudowywano na nowoczesne centrum. Przybyły kolejne baseny (teraz jest ich osiem), kryta zjeżdżalnia, bicze wodne, bąbelki, jacuzzi, witalny świat z solarium, masażami i klubem fitness. Otworzyły się nowe restauracje, „mokry bar” oraz kolejne miejsca hotelowe. Można przenocować w hotelu Fontanna, albo poszukać kwater lub pensjonatów w okolicy (jest tu ponad 2 tys. miejsc).

Woda w Beszeniowej wypływa z głębokości 1987 m. Temperatura pierwotna wynosi 60 st.C więc jest schładzana na potrzeby kąpieliska do temperatury 24-39 stopni. Zawiera sporo litu, który pomaga pozbyć się stresu,  wspomaga leczenie chorób psychicznych, astmatycznych, urologicznych i ginekologicznych.

Warto wiedzieć

Zimą z  Beszeniowej warto wyskoczyć na narty do Skiparku Ružomberok.

Dodano: 18 stycznia 2010; Aktualizacja 6 czerwca 2012;

Zajrzyj na te strony:

Komentarze: 1

    anna, 13 czerwca 2010 @ 12:03

    Kilka dni temu byłam na Słowacji, byłam też w Beszeniowej, podobnie – po wielu latach. Ja też pamiętam panią z kłódką, ale wcale za nią nie tęsknię. Ta nowa Beszeniowa podoba mi się zdecydowanie bardziej. Jest bardzo porządnie, elegancko. Trochę może za drogo i za te pieniądze powinno być ma mydło pod prysznicem.

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Mamy już pięć lat!

Pięć lat. 3330 artykułów. Ponad 10 000 opublikowanych zdjęć. 108 autorów. 750 000 użytkowników. Dołącz do nas!

Czekamy na Twoją opinię...

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia
Obserwuj stronę na Google+
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij