Beszeniowa
Termy stare, a nowe

Woda w Beszeniowej wypływa z głębokości 1987 m. Temperatura pierwotna wynosi 60 st.C więc jest schładzana na potrzeby kąpieliska do temperatury 24-39 stopni. Zawiera sporo litu, który pomaga pozbyć się stresu.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: www.slovakia.travel
Beszeniowa. Termy stare, a nowe
Przybyły kolejne baseny (teraz jest ich osiem), kryta zjeżdżalnia, bicze wodne, bąbelki, jacuzzi, witalny świat z solarium, masażami i klubem fitness.
  • Beszeniowa. Termy stare, a nowe
  • Beszeniowa. Termy stare, a nowe
  • Beszeniowa. Termy stare, a nowe
  • Beszeniowa. Termy stare, a nowe
  • Beszeniowa. Termy stare, a nowe
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Stara dobra Beszeniowa (Bešeňová) znana jest mi od lat.  I mojego sentymentu do tego miejsca nie zmienia fakt, że ostatnio powstało na Słowacji wiele nowych, dużych aquaparków.

Bo kiedyś kąpiel w termalnych źródłach w Beszeniowej (Thermal park Bešeňová) była naprawdę dużym przeżyciem. U pani szatniarki za sto koron wypożyczało się kłódkę z kluczykiem i zamykało nią szafkę z ubraniami. A potem – boso, po śniegu, trzeba było biec jak najszybciej do gorącego basenu. Tylko hotelowi goście mogli korzystać z luksusu. Oni przebierali się w cieple i wskakiwali do krytego basenu, z który był połączony z tym otwartym. I wypływali w ciepłej wodzie na świeże powietrze.

Przyszło nowe

Teraz nie ma już (niestety?) ani pani szatniarki, ani kłódek. Wszystko jest nowoczesne, czyste, wypasione. Bo Beszeniowa stanęła w szranki z nowoczesnymi parkami wodnymi, wyrastającymi w bliskim sąsiedztwie. Po przebudowie, która miała miejsce kilka lat temu z dawnego kąpieliska został tylko hotel Thermal z przynależnymi do niego basenami. Skromną dawniej część publiczną przebudowywano na nowoczesne centrum. Przybyły kolejne baseny (teraz jest ich osiem), kryta zjeżdżalnia, bicze wodne, bąbelki, jacuzzi, witalny świat z solarium, masażami i klubem fitness. Otworzyły się nowe restauracje, „mokry bar” oraz kolejne miejsca hotelowe. Można przenocować w hotelu Fontanna, albo poszukać kwater lub pensjonatów w okolicy (jest tu ponad 2 tys. miejsc).

Woda w Beszeniowej wypływa z głębokości 1987 m. Temperatura pierwotna wynosi 60 st.C więc jest schładzana na potrzeby kąpieliska do temperatury 24-39 stopni. Zawiera sporo litu, który pomaga pozbyć się stresu,  wspomaga leczenie chorób psychicznych, astmatycznych, urologicznych i ginekologicznych.

Warto wiedzieć

Zimą z  Beszeniowej warto wyskoczyć na narty do Skiparku Ružomberok.

Dodano: 18 stycznia 2010; Aktualizacja 27 listopada 2017;

Zajrzyj na te strony:

Komentarze: 1

    anna, 13 czerwca 2010 @ 12:03

    Kilka dni temu byłam na Słowacji, byłam też w Beszeniowej, podobnie – po wielu latach. Ja też pamiętam panią z kłódką, ale wcale za nią nie tęsknię. Ta nowa Beszeniowa podoba mi się zdecydowanie bardziej. Jest bardzo porządnie, elegancko. Trochę może za drogo i za te pieniądze powinno być ma mydło pod prysznicem.

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Obserwuj stronę na Google+
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij