Paznaun
Wędrówki po słonecznej stronie Alp

Rozległa sieć pieszych szlaków, tras spacerowych i ferrat prowadzi wędrowców reprezentujących wszystkie poziomy umiejętności i kondycji fizycznej przez tereny, które ukazują im coraz to nowe oblicza gór.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
lub na Google+
fot: Tourismusverband Paznaun-Ischgl
Paznaun. Wędrówki po słonecznej stronie Alp
Turyści wędrujący po górach pieszo i na rowerach dzięki karcie regionalnej korzystają z bezpłatnych przejazdów kolejkami linowymi i wyciągami krzesełkowymi na całym obszarze Paznaun.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Podczas gdy w ruchliwym Ischgl miłośnicy kolarstwa górskiego oblegają singletracki, amatorzy wspinaczki i boulderingu spotykają się w uroczym Galtür. Spotkania z naturą, kąpiele wodne i niezliczone atrakcje dla rodzin to specjalność Kappl i See, gdzie prawdziwa wiejska sielanka łączy się z malowniczymi krajobrazami i szczerą gościnnością.

Tym, co łączy te cztery miejscowości, jest otaczający je wspaniały świat gór. Rozległa sieć pieszych szlaków, tras spacerowych i ferrat prowadzi wędrowców reprezentujących wszystkie poziomy umiejętności i kondycji fizycznej przez tereny, które ukazują im coraz to nowe oblicza – od łagodnych po surowe, od górskich łąk po skaliste szczyty. Górskie schroniska – te w starym stylu i te bardziej nowoczesne – w nagrodę za trudy wędrówki oferują kulinarne specjały, przy czym menu sięga od tyrolskiej kuchni domowej po alpejskie wydanie haute cuisine.

Silvretta Card All Inclusive

Silvretta Card All Inclusive w 2013 roku po raz pierwszy jest gratis. Rodziny posiadające kartę mają możliwość bezpłatnego uczestniczenia w tygodniowym programie zajęć, obejmującym m.in. safari na lodowcu, rodzinną wyprawę wspinaczkową, wyprawę śladami przemytników i zdobywanie szczytów – nawet do 3000 m n.p.m. Karta umożliwia też wolny wstęp do Aquaparku w See. Turyści wędrujący po górach pieszo i na rowerach korzystają z bezpłatnych przejazdów kolejkami linowymi i wyciągami krzesełkowymi na całym obszarze Paznaun. Dzięki temu można dotrzeć do wszystkich górskich ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych i schronisk na halach. Ochłodę zmęczonym sportem urlopowiczom oferują kryte i zewnętrzne baseny w Ischgl i Galtür, na które posiadacze karty również mają wolny wstęp. Karta gościa umożliwia także przejazdy autobusami po regionie Paznaun.

Ostra jazda i wspaniałe widoki

High-Bike Testcenter Paznaun to jedyne w Europie motocyklowe centrum testujące różne marki pojazdów. Miłośnicy motocykli mogą wypożyczyć maszynę marzeń i przez jeden dzień do woli sprawdzać jej możliwości. Od początku czerwca do końca września do dyspozycji są motocykle marek Aprilia, BMW, Ducati, KTM i Triumph. Jeśli ktoś przyjechał bez własnego wyposażenia, w centrum testowym może zapytać o najnowsze modele kombinezonów, kasków i butów najlepszych producentów.

Kulinarny Szlak Św. Jakuba w Paznaun

Czterech kucharzy, laureatów kulinarnych nagród, wprawi tego lata w zachwyt smakoszy, którzy w trakcie wędrówki zajrzą do jednego (lub więcej) z czterech tradycyjnych górskich schronisk. Od 7 lipca 2013 międzynarodowe gwiazdy kucharskiego świata obejmą patronat nad czterema schroniskami Alpenverein w tyrolskim regionie Paznaun. Każdy kucharz wykreuje własną potrawę z regionalnych produktów, która następnie znajdzie się w letnim menu schroniska. Schroniska dla smakoszy leżą na trasach różnych szlaków kulinarnych, rozpoczynających się w Ischgl, Galtür, Kappl i See.

Dzieci… do depozytu

Kids & Youth Club Paznaun przygotował dla dzieci i młodzieży ciekawy program aktywnego wypoczynku, który każdego dnia odbywa się w innym miejscu, a opiekę nad jego uczestnikami sprawują profesjonalni opiekunowie. Leśny skrzat Willi pokazuje dzieciom do lat 10 świat przyrody, a jego podopieczni poprzez zabawę uczą się ciekawych i ważnych rzeczy o roślinach i zwierzętach. W dziecięcej strefie boulderowej trzeba wykazać się siłą, wytrwałością i kreatywnością. W wycieczkach po ścieżkach tematycznych i geocachingu wspomaganym przez urządzenia GPS chętnie uczestniczą całe rodziny. Youth Club zaprasza starsze dzieci na raftingowe i canyoningowe wyprawy oraz wyścigi na rowerach górskich. Wzburzone emocje pozwala następnie wyciszyć „Chill & Grill“ nad jeziorem.

Dodano: 9 lipca 2013; Aktualizacja 9 lutego 2015;

Zajrzyj na te strony:

Więcej informacji na stronach:

 

Komentarze: brak

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Zobacz, gdzie to jest

Napiszmy razem przewodnik

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia

Jak Wam się podoba?

Co Ci się podoba w Otwartym Przewodniku? Co denerwuje, drażni, przeszkadza? Jakie elementy rozwinąć, by było jeszcze ciekawiej?

Czekamy na Twoją opinię...
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!

Ta strona używa cookies. Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Cookies

..

Zamknij

Zamknij