Ostatnio dodane artykuły z kategorii: wspinaczka
Autorka: Anna Ochremiak

To popularna trasa wycieczkowa z Garmisch-Partenkirchen. Więc w pogodny letni dzień dość tłoczna. Sporo turystów było na szlaku, jeszcze więcej przy stacjach kolejek i knajpkach. Ale trudno się dziwić, bo widoki są tam znamienite.

Autorka: Anna Ochremiak

Kto nie pędzi w pośpiechu, a delektuje się górami, niech wysiądzie z pociągu jeszcze zanim wygramoli się on na przełęcz i przesiądzie się na kolejkę linową Diavolezza. To po to, by zobaczyć jeden z piękniejszych alpejskich pejzaży.

Na tej wieży zainstalowano dwie ścianki – zewnętrzną i wewnętrzną. We wnętrzu wytyczono 11 dróg wspinaczkowych. Na zewnątrz, bezpośrednio na elewacji zamontowano chwyty czterech dróg. Fajnie wykorzystana niepotrzebna już budowla.

Pustynię można penetrować na kilka sposobów. Najczęściej turyści odwiedzający Jordanię w grupach zorganizowanych dowożeni są autokarami do Wadi Rum Visitor Center, gdzie przesiadają się na jeepy... Tak i my zrobiliśmy...

Najwyższą górą Armenii w jej obecnych granicach jest masyw Aragac. Jest on pochodzenia wulkanicznego i posiada cztery, pokryte wiecznymi śniegami szczyty różnej wysokości, jak gdyby wyznaczające kierunki świata.

Atrakcjami tego zakątka północnej Styrii są park narodowy z unikalnymi ostępami leśnymi oraz park krajobrazowy ze szczytami Alp Ennstalskich i przełomami górskich rzek, które mają status geoparku UNESCO.

Obszar tych gór chroniony jest parkiem narodowym (Parcul Naţional Piatra Craiului), a góry uznawane są za jedne z piękniejszych w Karpatach. Zwłaszcza malowniczy (ale i trudny) ma być oznaczony czerwona kropką szlak wiodący główna granią.

Nowa via ferrata, zaprojektowana specjalnie z myślą o rodzinach, powstała przy górnej stacji kolejki Birkhahnbahn. Początek ścieżki usytuowany jest na wysokości 2165 m n.p.m., skąd rozciąga się niepowtarzalny widok na panoramę Galtür.

Autor: Adam Gąsior

Nie można lekceważyć tutejszych wierzchołków. Trasy na nie to nie spacerek, ale na ogół kilka godzin wycieczki. Idąc na Wielki Rozszutec warto pamiętać, że mamy do pokonania 985 metrów przewyższenia. To porządna górska wycieczka.

To jedyny tak ogromny i piękny wodospad w Dolomitach. Wąską i ubezpieczoną liną ścieżką schodzimy pod wodospad. Na ścianie metalowa tablica informująca o VF Barbara. Widok cudowny. Szum wody przyprawia o ciarki.

Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!