Pod naszym patronatem

Fuerteventura w Polsce

Fuerteventura w Polsce

13-16.04.2015 r. Warszawa-Kraków-Katowice-Poznań

Patronato de Turismo de Fuerteventura zaprasza na Road Show ?Fuerteventura w Polsce? do czterech polskich miast: Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań.

Podczas workshopów i koktajlu, oprócz prezentacji Patronato de Fuerteventura, swoją ofertę przedstawią również następujące hotele: Atlantis Hotels & Resorts, R2 Hotels, Elba Hotels, Barceló Hotels, Origo Mare Pierre & Vacances, Princess Hotels oraz park tematyczny Oasis Park.

Spotkania przeznaczone dla organizatorów wyjazdów turystycznych, biur podróży oraz agencji incentivowych działających na polskim rynku odbędą się w następujących terminach:
* Poniedziałek, 13 kwietnia 2015 ( Warszawa) Hotel Polonia Palace w Warszawie, ul. Nowogrodzka 22, godz. 18:30
* Wtorek, 14 kwietnia 2015 (Kraków) Hotel Novotel Kraków Centrum w Krakowie, ul. Tadeusza Kościuszki 5, godz. 18:30
* Środa, 15 kwietnia 2015 (Katowice) Hotel Qubus Prestige w Katowicach, ul. Uniwersytecka 13, godz. 18:30
* Czwartek, 16 kwietnia 2015 (Poznań) Hotel Novotel Poznań Centrum w Poznaniu, Pl. W. Andersa 1, godz. 18:30
Na zakończenie workshopu o godz. 21  w każdym z miast odbędzie się konkurs, w którym będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród.

XXI Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur

XXI Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur

13-15 marca 2015 Łódź

Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur to jedna z najważniejszych imprez wystawienniczych, prezentująca bogatą ofertę branży turystycznej oraz walory regionów Polski, z ich kulturą, tradycją i historią.

Podczas trzech dni targowych Łódź stanie się stolicą branży turystycznej. Wystawcy przedstawią najciekawsze zakątki naszego kraju, zachwalając atrakcje turystyczne w swoich regionach, prezentując miejsca oraz sposoby spędzania wolnego czasu dla szerokiego grona publiczności miasta Łodzi i Regionu. W targach wezmą udział lokalne i regionalne organizacje turystyczne, jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia i organizacje branżowe, przedstawiciele biznesu noclegowego, agroturystycznego i rekreacyjnego, a także touroperatorów i biura podróży.

W ramach ekspozycji targowej Na Styku Kultur wyodrębnione zostaną strefy tematyczne dedykowane określonym grupom odbiorców: oferta sprzętu i akcesoriów rowerowych, prezentacja obiektów militarnych związanych z II wojną światową, oferty dla par na aktywne czy też romantyczne spędzenie wolnego czasu, prezentacja przysmaków regionalnych kuchni oraz niszowej formy turystyki ? enoturystyka, prezentacja firm oferujących wycieczki quadami, autami terenowymi oraz organizatorów spływów kajakowych i pontonowych czy gier militarno-paintbolowych.

Podczas targów odbędą się pokazy kulinarne z degustacjami, spotkania z podróżnikami, wycieczki po Łodzi oraz warsztaty fotograficzne. Wystawcy będą mogli wziąć udział w konkursie na największą atrakcję targów.

V Forum Innowacji

V Forum Innowacji

27-28 maja 2014 Rzeszów

Forum Innowacji w Rzeszowie jest corocznym wydarzeniem o uznanej renomie w kraju i za granicą. Każda edycja jest poświęcona innowacjom w innym sektorze gospodarki.  Tegoroczna edycja poświęcona będzie wyłącznie innowacjom w turystyce. Gościem konferencji będzie m.in. Zoltan Somogyi ? Dyrektor Wykonawczy Światowej Organizacji Turystyki, który wystąpi 27 maja. Gościem specjalnym Forum w dniu 28 maja będzie podróżnik, polarnik i fotograf Marek Kamiński. 28 maja 2014 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się ponadto I Forum Turystyczne Państw Karpackich. Celem FTPK jest stworzenie wspólnej platformy współpracy i wymiany informacji dla sektora turystyki w oparciu o zapisy Konwencji Karpackiej dotyczące zrównoważonej turystyki i Protokołu o zrównoważonej turystyce do Ramowej Konwencji o ochronie i zrównoważonym rozwoju Karpat.

Rajd STOpa

Rajd STOpa

4-5 kwietnia 2014 r. Puszcza Biała

Chcesz sprawdzić granice swojej wytrzymałości? Chcesz podjąć się wyczynu, który ukończą tylko nieliczni? Teraz masz okazję!

Zapraszamy na rajd STOpa, podczas którego będziesz mógł sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Celem rajdu jest przejście 100 km pieszo w ciągu 24 godzin. Trasa jest ułożona po ósemce (po około 50 km przechodzi się przez miejsce startu). Ponadto na trasie znajdują się punkty kontrolne, na których należy zaznaczyć swoją obecność oraz można napić się gorącej herbaty. Startujemy o godzinie 21:00 w piątek 4. kwietnia i kończymy ok. 21 w sobotę 5. kwietnia. Po dotarciu do mety zapewniamy możliwość noclegu na podłodze (trzeba zabrać własną karimatę i śpiwór, które można zostawić na miejscu startowym). Na trasie dla uczestników przygotowany jest ciepły posiłek.

Organizator:
Namiestnictwo Wędrownicze Hufca Warszawa-Mokotów

Doceniają nas!

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników Globtroter wyróżniło Otwarty Przewodnik Krajoznawczy nagrodą
za najciekawsze publikacje turystyczne w 2019 r.

Cieszymy się!

 

Pisz razem z nami

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!