Pod naszym patronatem

21-23 lutego 2014 r. Łódź

XX Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Trwają przygotowania do XX jubileuszowej edycji Targów Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, które odbędą się terminie 21 – 23 lutego 2014 r. w Łodzi w nowej Hali EXPO-ŁÓDŹ.

Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR to wyjątkowe wydarzenie zarówno o charakterze targowym, jak i kulturalnym, dające możliwość zapoznania się z walorami turystycznymi regionów Polski, a także z ich kulturą, tradycją i historią. Łódzkie targi turystyczne od dwudziestu lat są platformą wymiany wiedzy, doświadczeń oraz informacji przez przedstawicieli branży turystycznej. Są także miejscem kontaktów interpersonalnych, dających możliwość specjalistycznego dialogu pomiędzy sprzedawcami i odbiorcami oferty turystycznej.

Rosnąca z roku na rok liczba wystawców i zwiedzających, bogaty program towarzyszący także o charakterze B2B oraz szereg imprez skierowanych do indywidualnych odbiorców powodują, że targi NA STYKU KULTUR postrzegane są jako jedna z ważniejszych imprez branży turystycznej w Polsce.

 


17-19 maja 2013 r. Białystok

VIII Podlaskie Targi Turystyczne ?Turystyka i Sport dla Wszystkich?

Uprzejmie informujemy, iż w związku z planowanymi w dniach  25-26 kwietnia 2013 r. uroczystymi obchodami 500-lecia Województwa Podlaskiego, podjęto decyzję o przesunięciu terminu VIII Podlaskich Targów Turystycznych ?Turystyka i Sport dla Wszystkich? z 26-28 kwietnia 2013 na 17-19 maja 2013r.  Targi odbędą się na Hali BOSiR w Białymstoku i towarzyszyć im będą prezentacje sprzętu turystyczno-sportowego, a także imprezy plenerowe na terenie kompleksu BOSiR.

 


22-24 lutego 2013 r. Łódź

Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Podczas targów NA STYKU KULTUR 2013 ponad 120 wystawców z Polski i zagranicy zaprezentuje swoją ofertę mieszkańcom województwa łódzkiego.
Regionem partnerskim NA STYKU KULTUR 2013 jest SĄDECKIE, które podczas targów przybliży nam swoje atrakcje turystyczne, lokalne kulinaria, rękodzieło i regionalny folklor. W sobotę, drugiego dnia targów, na stoisku regionu odbywać się będzie tradycyjny jarmark z degustacjami chleba ze smalcem, kołaczy, regionalnego bigosu, pierogów i miodów, występami kapeli góralskich i pokazami twórców ludowych.

 


Pychówki wracają na Wisłę!

Wisła jest trudna i niespławna? Sięgamy do tradycyjnych drewnianych konstrukcji płaskodennych, które przez wieki wpisywały się w Wiślany krajobraz z charakterystycznym rozprzowym żaglem.

Poprzez cykl niezwykle widowiskowych imprez chcemy zachęcić Warszawiaków oraz turystów do spędzania wolnego czasu zarówno nad jak i na Wiśle. Biegi będą odbywałyby się raz w miesiącu w niedzielę. Krótkie dystanse będą umożliwiały dopingowanie przez publiczność całych regat od startu do mety z warszawskich bulwarów. Otwarty charakter biegów jest dla nas niezwykle istotny. Oprócz stałych obsad regatowych, będziemy też posiadali łodzie przeznaczone dla amatorów, tak aby każdy chętny mógł po rejestracji wziąć udział w zawodach pod opieką doświadczonego skipera.

 


9-10 listopada 2012. Puszcza Kampinoska

Rajd STOpa

Chcesz podjąć się wyczynu, który ukończą tylko nieliczni? Teraz masz okazję!

Zapraszamy na rajd STOpa, podczas którego będziesz mógł sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Celem rajdu jest przejście 100 km pieszo w ciągu 24 godzin. Trasa jest ułożona po ósemce (po około 50 km, przechodzi się przez miejsce startu). Ponadto na trasie znajdują się punkty kontrolne, na których należy zaznaczyć swoją obecność oraz można napić się gorącej herbaty.

Startujemy o godzinie 21:00 w piątek 9 listopada i kończymy ok. 21:00 w sobotę 10 listopada. Po dotarciu do mety zapewniamy możliwość noclegu na podłodze (trzeba zabrać własną karimatę i śpiwór, które można zostawić na miejscu startowym). Na trasie dla uczestników przygotowany jest ciepły posiłek.

Z okazji święta niepodległości na punktach kontrolnych czeka Was akcent historyczny. Na koniec każdy uczestnik otrzyma pamiątkową plakietkę.


5-6 października 2012 r. Sejny

II Miedzynarodowe Targi Turystyczne i Wędkarskie na Pograniczu  Expo Sejny 2012

Po sukcesie I Międzynarodowych Targów Turystycznych na Pograniczu EXPO SEJNY 2011, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka ?Pojezierze Suwalsko- Augustowskie? serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji imprezy. Targi stanowią platformę wymiany wiedzy  i doświadczeń w dziedzinie turystyki, w tym wędkarskiej  i gospodarki rybackiej dla odbiorców z Polski i z zagranicy. Targi są współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego ?Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013″

 


Szlak Zbójników Karpackich

to międzynarodowy, transgraniczny, transkarpacki szlak dziedzictwa historyczno-kulturowego Karpat.

Zbójnicki Szlak jest szlakiem tematycznym, pieszo-samochodowym (dopuszcza się rozwinięcie szlaku o pętle rowerowe i konne) obejmującym obiekty antropogeniczne oraz przyrodnicze posiadające związek z tradycją zbójnicką, opryszkowską i hajdamacką sześciu krajów (Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy, Rumunii i  Węgier). Szlak jest również szlakiem etnicznym, upamiętniającym Łemków, Bojków, Hucułów, Rusinów, Tatarów i inne grupy górali karpackich, które są potomkami plemion wołoskich, z których wywodzili się zbójnicy karpaccy. Turyści przemierzający ?Zbójnicki Szlak? będą mogli poznać społeczność lokalną, ich związek z naturą, oraz ich poszanowanie  względem środowiska naturalnego. Szlak bazuje na wyjątkowości historii regionu karpackiego, krajobrazu regionu karpackiego, wyjątkowości fauny i flory Karpat oraz zwyczajów karpackich górali, wyjątkowości literatury regionalnej, podań i legend o zbójnikach. ?Szlak Zbójników Karpackich? jest na razie ?wirtualnym szlakiem turystyczno- kulturowym?, jednakże wraz z Fundacją ?Zbójnicki Szlak?, Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie zostanie wyznakowany w terenie. Zapraszamy do skarbca góralskiej i zbójnickiej kultury!


16-18 marca 2012 r. Białystok

VII Podlaskie Targi Turystyczne

To jedyna tak duża i kompleksowa impreza o charakterze turystycznym w województwie podlaskim.

W trakcie targów odbędą się konkursy dla wystawców na najlepszą prezentację stoiska, ofertę przyjazdową, prezentację obiektu noclegowo-gastronomicznego.
Targi będą wzbogacone o ciekawy program artystyczny, liczne pokazy, degustacje potraw regionalnych, zabawy dla dzieci i młodzieży, szkolenia, wystawy fotograficzne oraz wiele innych niespodzianek.

Forum Turystyki Przyrodniczej? będzie doskonałą okazją do poznania najcenniejszych walorów przyrodniczych województwa podlaskiego. Prezentacje pod hasłem ?Podlaskie talenty? będą promować alternatywne formy spędzania czasu oraz wspierać zdolności artystyczne Podlasian. Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na logo Podlaskich Targów Turystycznych. Na Autora zwycięskiego projektu czeka nagroda.


7-8 października 2011 r. Sejny

I Miedzynarodowe Targi Turystyczne na Pograniczu EXPO Sejny

Po raz pierwszy w historii w Sejnach odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne na Pograniczu.

W wielofunkcyjnej hali organizatorzy targów przygotowali ok. 1000 m kw. powierzchni wystawienniczej. Targi są przedsięwzięciem prezentującym oferty turystyczne firm z Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Białorusi, Ukrainy, Rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego, krajów skandynawskich i Polski. Oprócz firm działających w obszarze turystyki w targach wezmą udział reprezentacje samorządów z tych krajów. Spodziewana jest  liczna reprezentacja polskich i zagranicznych  touroperatorów oraz turystów indywidualnych. Udział w targach jest bezpłatny.


18-21 sierpnia 2011 r. Borne Sulinowo

VIII Miedzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych

Impreza zacznie się w czwartek o godz. 16 wciągnięciem flagi państwowej na maszt przy udziale Orkiestry Garnizonowej ze Szczecina, potem podpisy po ?Tankodromie?. W piątek pokazy sprawności grup rekonstrukcyjnych. W sobotę parada pojazdów militarnych  dookoła jeziora Pile. W niedzielę popisy jazdy pojazdów militarnych na ?Tankodromie?, a o godz. 15  zakończenie zlotu.

Poza tym:  wystawa sprzętu militarnego, militaria w miniaturze, gastronomia. Ekspozycje: Muzeum Oręża Polskiego z Kołobrzegu i Muzeum Wojska Polskiego z Warszawy. Rekonstrukcja Wojskowego Szpitala Polowego. Zlotowi towarzyszy Piknik Lotniczy z możliwością przelotów widokowych samolotem AN 2.


23-24 lipca 2011 r. Czaplinek

Oblężenie Sławogrodu

Impreza cykliczna. Na turystów i zaprzyjaźnione grupy,  czekają liczne konkurencje i cenne nagrody. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę i sytą biesiadę.

Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!