Zegary astronomiczne można podziwiać w wielu miastach na całym świecie. W zasięgu zwykłych polskich turystów jest kilka kuriozalnych zegarów astronomicznych, które na pewno warto obejrzeć.
Atrakcjami tego zakątka północnej Styrii są park narodowy z unikalnymi ostępami leśnymi oraz park krajobrazowy ze szczytami Alp Ennstalskich i przełomami górskich rzek, które mają status geoparku UNESCO.
Nowa via ferrata, zaprojektowana specjalnie z myślą o rodzinach, powstała przy górnej stacji kolejki Birkhahnbahn. Początek ścieżki usytuowany jest na wysokości 2165 m n.p.m., skąd rozciąga się niepowtarzalny widok na panoramę Galtür.
Wiele tu atrakcji dla amatorów sportów wodnych. Na wędkarzy również czekają ciekawe okazy. Jest to najcieplejsze jezioro Austrii i można się w nim kąpać. Po jeziorze pływa stateczek turystyczny.
W Karyntii rowery można uruchomić już wczesną wiosną. Możliwości przyjemnej jazdy na rowerze – samotnie, z przyjaciółmi albo całą rodziną – jest więcej niż wystarczająco...
Jezioro Bodeńskie objeżdża się najczęściej zgodnie z ruchem wskazówek zegara, gdyż wtedy jedzie się drogą po stronie jeziora. Szlak przez Konstancję i Meersburg ma ok. 126 km, duża trasa mierzy 270 km.
Pierwsze kwiaty pokazują się w austriackiej dolinie na migdałowcach. Zaraz po nich rozkwita około 100 tys. moreli. Później otwierają się pąki na innych drzewach owocowych, między innymi na brzoskwiniach i wiśniach.
Rozległa sieć pieszych szlaków, tras spacerowych i ferrat prowadzi wędrowców reprezentujących wszystkie poziomy umiejętności i kondycji fizycznej przez tereny, które ukazują im coraz to nowe oblicza gór.
Ostatnie kroki i przypinamy się bezpiecznie do stalowej konstrukcji. O godz. 10:53, po 5 godz. 31 min. od wyjścia z dolnego schroniska, piątka zdobywców staje na najwyższym szczycie Austrii.
Błądzimy, moim zdaniem odbiliśmy trochę za bardzo na prawo w stosunku do Grossglocknera i w zasadzie nie wiadomo, co to jest to „wielkie, białe” na co się wspinamy. Wycofujemy się. Góra poczeka!