Ostatnio dodane artykuły z kategorii: Wybrzeże gdańskie

Pierwsze kroki skierowałam do trzech zabytkowych spichlerzy wznoszących się tuż nad Motławą. Można tam poznać historię żeglugi, szkutnictwa, budowy statków oraz morskich bitew od średniowiecza do XX wieku.

Autor: Marek Nowak

To jedno z ciekawszych miejsc na brzegu naszego Bałtyku jakie przyszło mi oglądać. Niestety, któryś kolejny silny sztorm może pnie ponownie skryć w piasku lub pod wodą. Albo rozpadną się w pył pod wpływem warunków atmosferycznych.

Wkilkanaście lat ze wsi rybackiej przekształciła się w miasto zamieszkane przez 100 tys. osób. To fenomen na skalę światową. Dziś Gdynia z ćwierć milionem mieszkańców jest największym miastem, które nie jest siedzibą województwa.

Autor: Marek Nowak

Stacja powstała w 1852 r. i należała do pruskiej Królewskiej Kolei Wschodniej, która połączyła Berlin z Gdańskiem i Królewcem. Obecny budynek dworca powstał w 1890 r. Architekturę ma ciekawą a szczególnie interesujący jest wystrój wnętrza.

Niemcy wysadzili wyrzutnię, ale pozostawili jej fundamenty. Na tablicach informacyjnych można przeczytać mnóstwo szczegółów na ten temat, zebranych także na podstawie zeznań naocznych świadków....

Fokarium przedstawia się jako pierwszy i jedyny w Polsce park komercyjny, w którym są żywe foki bałtyckie oraz pochodzące z dalszych regionów naszego globu. A także jako pionier edukacji dzieci i młodzieży.

Autorka: Zuzanna Grabska

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich jest jednym z oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Prezentuje historię szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym.

Autor: Adam Bryl

Podróżując trasą przez kolejne miejsca w parku, w sposób aktywny poznajemy zwyczaje, zabawy i tradycje okresów historycznych Pomorza.

Miejsce to znajduje się obok przystanku autobusowego a także w pobliżu punktu odpoczynkowego dla cyklistów. Łatwo tu trafić, bo drogowskazy prowadzą tu z drogi nr 22 z Elbląga do Malborka.

Magazyn studyjny jest połączony z otwartą dla zwiedzających pracownią konserwatorską. Obserwacja procesów konserwatorskich umożliwia poznanie drogi, jaką pokonuje eksponat z dna morza do muzealnej gabloty.

Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!