Wilno
Miejski szlak dla niepełnosprawnych

W Wilnie otarto specjalna trasę turystyczną dla osób niepełnosprawnych ruchowo i opracowano oprowadzająca po niej broszurkę, która pozwoli im trafić do miejsc, które niepełnosprawni mogą zwiedzać bez przeszkód.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na FacebookuPolub ten wpis na FacebookuPolub wpis na Facebooku
Sprawdź nasz Instagram
fot: CIT Litwy
Wilno. Miejski szlak dla niepełnosprawnych
Wyznaczony szlak pomoże osobom niepełnosprawnym poznać najważniejsze atrakcje turystyczne Wilna. Wydawcy broszury w przyszłości planują stopniowe poszerzanie zebranych informacji i dodanie do trasy innych ciekawych miejsc w stolicy Litwy.
To już 10 lat! Materiał został zamieszczony w naszym portalu ponad dekadę temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

W Wilnie otarto specjalna trasę turystyczną dla osób niepełnosprawnych ruchowo i opracowano oprowadzająca po niej broszurkę, która pozwoli im trafić do miejsc, które niepełnosprawni mogą zwiedzać bez przeszkód.

Trasa turystyczna prowadzi po wileńskiej Starówce od Ostrej Bramy aż do ulicy Arsenalo. Wszystkie obiekty na tej trasie zostały dobrane pod kątem uwag i propozycji osób niepełnosprawnych. Cała trasa została wiele razy wypróbowana od kwietnia do października 2010 r.

Wyznaczony szlak pomoże osobom niepełnosprawnym poznać najważniejsze atrakcje turystyczne Wilna. Wydawcy broszury w przyszłości planują stopniowe poszerzanie zebranych informacji i dodanie do trasy innych ciekawych miejsc w stolicy Litwy, które mogą być swobodnie zwiedzane przez osoby z problemami ruchowymi.

Broszura została wydana po litewsku i angielsku i jest rozprowadzana bezpłatnie w placówkach informacji turystycznej Wilna. Warto zauważyć, że Centrum Informacji Tursytycznej Wilna pod adresem ul. Vilniaus 22 jest także przystosowane dla osób poruszających się na wózkach.

Poczytaj więcej o okolicy:

Dodano: 16 grudnia 2010; Aktualizacja 7 czerwca 2020;
Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!
Zamknij