Guilin
Tętni życiem rzeka Li

Spływy rzeką Li do Yangshuo to jedna z największych tutejszych atrakcji. Rano formowane są całe karawany stateczków wycieczkowych składające się nawet z kilkunastu jednostek płynących jedna za drugą i pokonujących niezwykle malowniczy przełom tej rzeki...
Tagi: , ,
fot: Cezary Rudziński
Guilin. Tętni życiem rzeka Li
Malowniczy jest przełom tej rzeki, z widokami na dziesiątki urwistych, pokrytych lasami i krzewami, sięgających wysokości 300 m krasowych wzgórz.
 • Guilin. Tętni życiem rzeka Li
 • Guilin. Tętni życiem rzeka Li
 • Guilin. Tętni życiem rzeka Li
 • Guilin. Tętni życiem rzeka Li
 • Guilin. Tętni życiem rzeka Li
 • Guilin. Tętni życiem rzeka Li
 • Guilin. Tętni życiem rzeka Li
 • Guilin. Tętni życiem rzeka Li
 • Guilin. Tętni życiem rzeka Li
 • Guilin. Tętni życiem rzeka Li
 • Guilin. Tętni życiem rzeka Li
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Wieczorami można obserwować, jak na rzece Li rybacy łowią ryby z oświetlonych latarniami bambusowych tratw przy pomocy wytresowanych czarnych kormoranów, trzymanych za szyje linkami, aby nie połykały zdobyczy, lecz przynosiły ją gospodarzowi.

Podobne sceny połowów można obserwować także w dzień z pokładów stateczków, na których odbywają się spływy rzeką Li do Yangshuo. To jedna z największych tutejszych atrakcji. Rano formowane są całe karawany stateczków wycieczkowych  składające się nawet z kilkunastu jednostek płynących jedna za drugą i pokonujących niezwykle malowniczy przełom tej rzeki, z widokami na dziesiątki urwistych, pokrytych lasami i krzewami, sięgających wysokości 300 m, krasowych wzgórz. Płynąc mija się także wioski oraz pola uprawne i bambusowe zagajniki. Widoki przypominają słynne  malarskie pejzaże.

A chińscy przewodnicy zachęcają do skosztowania, oferowanej przez nich za niewielką opłatą z dużych, szklanych gąsiorów, żmijówki ? nalewki na tych gadach, których kilka znajduje się w środku. Odważni mogą nawet spróbować ich kawałków jako zakąski. U celu podróży znajduje się miasteczko Yangshuo, z którego większość turystów wraca do Guilin po kilkugodzinnym rejsie autobusami. Jest ono przede wszystkim ośrodkiem turystycznym w którym można zatrzymać się, zjeść coś lub kupić pamiątki w niezliczonych knajpkach, jadłodajniach, sklepikach i na straganach na jednej z biegnących nad lub od rzeki ulic. Ponieważ również tu oraz w najbliższych okolicach są wzgórza i jaskinie, miasteczko jest także popularnym centrum wspinaczki skałkowej z ponad 200 trasami do wyboru.

Warto wiedzieć

Guilin to 800-tysięczne miasto położone w południowych Chinach nad rzeką Li Jiang w autonomicznym regionie Kunagsi

Poczytaj więcej o okolicy:

Dodano: 21 sierpnia 2014; Aktualizacja 27 sierpnia 2014;
 
Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!
Zamknij