Budapeszt
Jak impreza, to na rowerze

Pojazdy takie często są używane na imprezach dla pracowników, wieczorach kawalerskich czy panieńskich. Często są wynajmowane z  kierowcą, barmanką, alkoholem i muzyką...
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na FacebookuPolub ten wpis na FacebookuPolub wpis na Facebooku
Sprawdź nasz Instagram
fot: Waldemar Rusek
Budapeszt. Jak impreza, to na rowerze
Do takiej wycieczki rowerem imprezowym potrzeba od 4 do 16 osób. Muszą być trzeźwe i mieć skończone 18 lat.
  • Budapeszt. Jak impreza, to na rowerze
  • Budapeszt. Jak impreza, to na rowerze
  • Budapeszt. Jak impreza, to na rowerze
  • Budapeszt. Jak impreza, to na rowerze
  • Budapeszt. Jak impreza, to na rowerze
  • Budapeszt. Jak impreza, to na rowerze

Gdy byłem w Budapeszcie w  trakcie naszej  wycieczki objazdowej  trwały  właśnie zawody  Euro 2016. Grupki  młodych kibiców z różnych  krajów  korzystały z super oferty jeżdżąc i głośno skandując na tzw. partybike.

Do takiej wycieczki rowerem imprezowym potrzeba od 4 do 16 osób. Muszą być trzeźwe i mieć skończone 18 lat. Nie podają tu mocnych alkoholi. Jest  piwo, szampan i wino. Na hasło barmanki co jakiś czas wszyscy pedałują.

Partybike to rowery imprezowe, wieloosobowe. Rower imprezowy wynaleziono niedawno, bo w roku 1997. Skonstruowała go firma Het  Fietscafe BV z Holandii. Rower imprezowy jest napędzany przez pedałujących pasażerów, a kierowanie i hamowanie kontroluje kierowca. Pojazdy takie często są używane na imprezach dla pracowników, wieczorach kawalerskich czy panieńskich. Często są wynajmowane z  kierowcą, barmanką, alkoholem i muzyką.

Taki rower imprezowy posiada otwarte siedzenia dla ośmiu lub więcej rowerzystów przy stole. Pojazdy te mają też boczne siedzenia i pedały dla każdego  pasażera, kierownicę z zębatką i dach. Mogą one też posiadać silnik elektryczny wspomagający na pagórkowatym terenie. Poruszają się po miejskich ulicach, więc niektóre z nich mają oświetlenie: reflektory, tylne światła i kierunkowskazy. Takie rowerowe puby są popularne już w Niemczech (np. Ulm), Stanach Zjednoczonych (np. Minneapolis),  Holandii, Francji, na Węgrzech (Budapeszt) jak i w Nowej Zelandii (np. Christchurch).

Warto wiedzieć

W wielu europejskich miejscowościach  legalne jest spożywanie alkoholu podczas pedałowania lub jazdy na rowerze imprezowym pod warunkiem, że kierowca nie pije alkoholu i jest trzeźwy. W Stanach Zjednoczonych często przepisy zakazują spożywania alkoholu na rowerach imprezowych a kierowca musi mieć nawet prawo jazdy jak na samochód.

Poczytaj więcej o okolicy:

Dodano: 14 stycznia 2022; Aktualizacja 14 stycznia 2022;
 
Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!
Zamknij