Kassel
Absolutyzm na liście UNESCO

To unikatowy przykład kunsztu budowlanego europejskiego absolutyzmu. Do licznych zabytków parku należą między innymi wodospady, pałac Wilhelmshöhe, ruiny zamku Löwenburg oraz posąg Herkulesa będący symbolem miasta Kassel.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na FacebookuPolub ten wpis na FacebookuPolub wpis na Facebooku
Sprawdź nasz Instagram
fot: Mark Wohlrab-DZT
Kassel. Absolutyzm na liście UNESCO
Ruiny zamku Loewenburg w Parku Wilhelmshöhe.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Park Wilhelmshöhe w Kassel jest 38 miejscem światowego dziedzictwa w Niemczech. Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO przyjął do grona najcenniejszych dóbr kulturalno-przyrodniczych największy park tego typu w Europie, jako unikatowy przykład kunsztu budowlanego europejskiego absolutyzmu.

Do licznych zabytków parku należą między innymi wodospady, pałac Wilhelmshöhe, ruiny zamku Löwenburg oraz posąg Herkulesa będący symbolem miasta Kassel. Tym samym w Niemczech znajduje się w tej chwili 38 miejsc światowego dziedzictwa UNESCO. Od 1992 UNESCO chroni od zapomnienia dokumenty o znaczeniu historycznym. W ostatnim tygodniu na listę światowego dziedzictwa dokumentacyjnego UNESCO zostały wpisane dwa dalsze niemieckie dobra kultury, jakimi są farmakopea z klasztoru w Lorsch i tarcza nieba z Nebry. Ponadto do rejestru wpisano dwie nominacje z dziedziny społecznej: Manifest Komunistyczny i pierwszy tom Kapitału Karola Marksa jako wpis niemiecko-holenderski oraz dokument konstytucyjny „Złota Bulla” z 1365 jako wpis niemiecko-austriacki. Teraz Niemcy są więc reprezentowane na liście światowego dziedzictwa dokumentacyjnego UNESCO 17 razy.

Temat roku 2014 – światowe dziedzictwo UNESCO

Pod hasłem „Światowe dziedzictwo UNESCO – Zrównoważona turystyka kulturowa i przyrodnicza” Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) poświęci rok 2014 tematyce miejsc UNESCO. W zakładce www.germany.travel/unesco, w dwunastu językach, będą prezentowane należące do niemieckich miejsc światowego dziedzictwa UNESCO kościoły, klasztory i pałace, ogrody oraz zabytkowe serca miast, pomniki industrializacji i naturalne krajobrazy. Oprócz opisów na stronie znajdą się 360-stopniowe panoramy, zdjęcia i filmy wideo.

Poczytaj więcej o okolicy:

 
Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!
Zamknij