Crikvenica
Letnisko w zatoce Kwarnerskiej

Tutejszy klimat ma walory lecznicze i z tego powodu miasto ma gości przez cały rok. Świadczy o tym hotel „Therapia”, najstarszy w mieście, a zbudowany w 1895 roku.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na FacebookuPolub ten wpis na FacebookuPolub wpis na Facebooku
Sprawdź nasz Instagram
fot: Barbara Górecka
Crikvenica. Letnisko w zatoce Kwarnerskiej
Centrum miasta jest bardzo przyjemne. Budynki odremontowane, ryneczek uporządkowany. Jest tu duża marina, port rybacki wycieczkowy.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Crikvenica to letnisko w w północnej Chorwacji nad Adriatykiem  z ładną piaszczystą plażą. Tu, nad Zatoką Kwarnerską (Kvarner) jest Riwiera Crikvenicka. Morze płytkie, więc miejsce dobre dla rodzin z dziećmi i osób starszych.

Razem z sąsiednimi Selcami, Crikvenica tworzy jeden kompleks wypoczynkowy. Wzdłuż plaży biegnie ładna promenada ozdobiona palmami i piniami. Przy promenadzie jest dobrze zorganizowane zaplecze gastronomiczne. Do Crikvenicy goście przyjeżdżają od ponad stu lat. Na przełomie XIX i XX wieku konkurowała z Opatiją. Tutejszy klimat ma walory lecznicze i z tego powodu miasto ma gości przez cały rok. Świadczy o tym hotel ?Therapia?, najstarszy w mieście, a zbudowany w 1895 roku.

W mieście nie ma zabytkowych budowli oprócz kasztelu wzniesionego przez Nicolę Frankopana w XV wieku. Wcześniej był w nim klasztor paulinów, a obecnie mieści się hotel. Malowniczo prezentuje się kamienny mostek na rzece Dubračina, która wpada do morza. Mostek łączy Crikvenicę i Selce. Centrum miasta jest bardzo przyjemne. Budynki odremontowane, ryneczek uporządkowany. Jest tu duża marina, port rybacki wycieczkowy. Z portu odpływają statki na wyspy Krk i Rab.
Uliczką o wielu schodach wchodzę pod kościół św. Antoniego. Jest bardzo skromnie wyposażony.

Selce to niewielka miejscowość z licznymi obecnie hotelami. Leży u stóp gór Velika Kapela. Plaże ma przyjemne, a deptakiem połączona jest z Crikvenicą. Dużo tu zieleni, więc i odpoczynek przyjemny. W Selcach znajduje się kościół św. Katarzyny z 1888 roku. W starym młynie znajdziemy niewielkie muzeum archeologiczne i galeria. Nie brakuje tu sklepików i straganów. Selce ma doskonałe połączenie z Crikvenicą i innymi miastami wybrzeża.

Poczytaj więcej o okolicy:

Dodano: 6 lipca 2015; Aktualizacja 16 lipca 2015;
Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!
Zamknij