Aci Catena
Tu nimfa Galatea pokochała śmiertelnika

W centrum miasteczka, przed kościołem Santuario Matrice Maria SS. Catena, odbywają się latem pełne ekologicznych produktów lokalnych wydarzenia: „Jarmark bio na kilometrze zerowym” i „Sztuka i Smaki Sycylii”.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na FacebookuPolub ten wpis na FacebookuPolub wpis na Facebooku
Sprawdź nasz Instagram
fot: DAM
Aci Catena. Tu nimfa Galatea pokochała śmiertelnika
Panorama miasta poprzez balustradę Eremo di Sant'anna.
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Odpowiedź jest prosta ? 20 km na północ od Katanii i 4 km od wybrzeża morza Jońskiego. W samym sercu Sycylii. Tu właśnie znajduje się  30- tysięczna miejscowość Aci Catena.

I tu, według greckiego mitu, nereida, czyli nimfa morska Galatea, straciła głowę dla śmiertelnika, pięknego jak marzenie sycylijskiego pasterza Akisa. Niestety, zakochany w niej cyklop Polifem z zazdrości zabił młodzieńca, rzucając go na ogromną skałę. Zrozpaczona Galatea przemieniła się w rzekę Acis, która teraz przepływa przez Aci  Catena.

W centrum miasteczka, przed kościołem Santuario Matrice Maria SS. Catena, zbudowanym ze skały magmowej, odbywa się latem ?Jarmark bio na kilometrze zerowym?, pełen ekologicznych produktów lokalnych oraz wydarzenie ?Sztuka i Smaki Sycylii?, podczas którego można degustować do woli regionalne przysmaki, w tym wino oraz zaopatrywać się w przedmioty wytworzone przez okolicznych rzemieślników.

W pobliżu, w miejscowości Reitana pośród starych młynów przebiega malowniczy szlak rowerowy, gdzie znajdują się też ruiny antycznych, rzymskich term św. Wenery nad Stawem. Aci Catena zasługuje na uwagę jeszcze z tego względu, że niedaleko stąd, bo zaledwie 28 km, na Etnę, czynny wulkan Sycylii.

Warto wiedzieć

Ta i 22 inne miejscowości sycylijskie zaprezentują swoją ofertę turystyczną podczas TTWarsaw 24-26 listopada b.r. w stolicy.

Poczytaj więcej o okolicy:

Dodano: 22 listopada 2016; Aktualizacja 8 grudnia 2016;
 
Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!
Zamknij