Tatry
Szlaki otwarte są także zimą

Szlaki wysokogórskie zamykane są na Słowacji sezonowo od roku 1980 ze względu na ochronę przyrody i bezpieczeństwo turystów. Dostępne są ścieżki prowadzące do schronisk wysokogórskich oprócz Chaty pod Rysami.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
Sprawdź nasz Instagram
fot: slovakia.travel
Tatry. Szlaki otwarte są także zimą
Razem w okresie zimowo-wiosennym w Tatrzańskim Parku Narodowym i Pienińskim Parku Narodowym do dyspozycji turystów jest około 600 km szlaków górskich z całkowitej liczby 746 km.
  • Tatry. Szlaki otwarte są także zimą
  • Tatry. Szlaki otwarte są także zimą
  • Tatry. Szlaki otwarte są także zimą
  • Tatry. Szlaki otwarte są także zimą
  • Tatry. Szlaki otwarte są także zimą
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Od 1 listopada do 15 czerwca szlaki wysokogórskie w Słowackich Tatrach są zamknięte dla turystów. Zakaz wstępu dotyczy wszystkich  szlaków turystycznych powyżej schronisk. Bez przeszkód można wędrować poniżej! 

Szlaki wysokogórskie zamykane są na Słowacji sezonowo od roku 1980 ze względu na ochronę przyrody i bezpieczeństwo turystów. Dla turystów w okresie zimowym udostępnione są szlaki prowadzące do wszystkich schronisk wysokogórskich oprócz Chaty pod Rysami  (2250 m n.p.m.). Razem w okresie  zimowo-wiosennym w Tatrzańskim Parku Narodowym i Pienińskim Parku Narodowym do dyspozycji turystów jest około 600 km szlaków górskich z całkowitej liczby 746 km. O zamknięciu szlaków informują tablice. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat.

Dodatkowo w sezonie zimowym, jeżeli nie ma dużej pokrywy śnieżnej, otwartych jest osiem szlaków dla osób niepełnosprawnych ? na wózkach inwalidzkich. Łącznie to ponad 31 km tras. Te szlaki są również idealne do spacerów z małymi dziećmi. Są to następujące trasy turystyczne: na Popradske Pleso, na Hrebienok (Siodełko), do Bobrowieckiej i Cichej Doliny w Zachodnich Tatrach, na Zverovkę, przez Roháčską Dolinę do Ťatliakovej Chaty, do Doliny Białej Wody i Jaworowej Doliny w Tatrach Bielskich i w Przełomie Dunajca.

Szlaki turystyczne dla niepełnosprawnych oznakowane są piktogramem ? wózkiem inwalidzkim. Budową chodników zajmują się słowackie Lasy Państwowe Tatrzańskiego Parku Narodowego wspólnie z firmą Hartmann-Rico, która jest producentem i dystrybutorem sprzętu dla niepełnosprawnych oraz środków higienicznych. Projekt realizowany jest pod hasłem ?Tatry bez barier?.

Zajrzyj na te strony:

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Doceniają nas!

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników Globtroter wyróżniło Otwarty Przewodnik Krajoznawczy nagrodą
za najciekawsze publikacje turystyczne w 2019 r.

Cieszymy się!

 

Pisz razem z nami

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!
Zamknij