Warszawa
Wiedeń na pałacu Staszica

W Warszawie gości, i będzie gościć jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie, Wiedeń. Codziennie wieczorem o godz. 20.30 fasadę pałacu Staszica rozświetla efektowna projekcja 3D zachęcająca do odwiedzenia tego miasta.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
Sprawdź nasz Instagram
fot: Anna Ochremiak
Warszawa. Wiedeń na pałacu Staszica
Miasto ukazuje nam się na tle zmieniających się pór roku, przy akompaniamencie muzyki, której motywy sięgają od walca wiosennego Johanna Straussa po współczesne rytmy.
  • Warszawa. Wiedeń na pałacu Staszica
  • Warszawa. Wiedeń na pałacu Staszica
  • Warszawa. Wiedeń na pałacu Staszica
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

W Warszawie gości, i będzie gościć jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie, Wiedeń. Codziennie wieczorem o godz. 20.30 fasadę pałacu Staszica rozświetla efektowna projekcja 3D. Cały budynek zamienia się w ogromny ekran, prezentujący ruchome sceny symbolizujące Wiedeń w ciekawej oprawie muzycznej.

Miasto ukazuje nam się na tle zmieniających się pór roku, przy akompaniamencie muzyki, której motywy sięgają od walca wiosennego Johanna Straussa po współczesne rytmy. Na zakończenie na fasadzie gmachu Polskiej Akademii Nauk pojawia się słynny obraz Gustava Klimta (1862-1918) ?Pocałunek”, który znajduje się w wiedeńskim Belwederze.

To zaproszenie do uczestnictwa w przyszłorocznych obchodach 150 rocznicy urodzin tego artysty, jednego z największych malarzy austriackich. Jego obrazy są uważane za symbol czasów, w których narodził się modernizm. W 2012 roku w Wiedniu będzie można obejrzeć największą  do tej pory liczbę dzieł Klimta, bo wszystkie wiedeńskie muzea, które je mają, z okazji roku jubileuszowego zaprezentują specjalne wystawy.

Spektakl jest żywy, dynamiczny, pełen kontrastów: Austriacy co prawda burzą nam pałac Staszica, zalewają powodzią i palą wirtualnym ogniem, ale robią to po to, by zaraz przysiąść na jego fasadzie przy wiedeńskiej kawie i zachęcić do odwiedzenia ich stolicy. Teraz albo nigdy (jetzt oder nie) ? tak głosi slogan reklamowy miasta.  Podobne prezentacje zachęcające do odwiedzenia austriackiej stolicy miały już miejsce w Londynie, po zakończeniu warszawskiej pojawią się w Mediolanie i Rzymie. W każdym z tych miast pokazywana jest inna opowieść, przystosowana do obiektu, który dla niej staje się ekranem.

Dodano: 2 maja 2011; Aktualizacja 18 lutego 2012;

Zajrzyj na te strony:

Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Doceniają nas!

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników Globtroter wyróżniło Otwarty Przewodnik Krajoznawczy nagrodą
za najciekawsze publikacje turystyczne w 2019 r.

Cieszymy się!

 

Pisz razem z nami

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!
Zamknij