Pogorzelica
Z plaży pod sosnę

Położona wśród sosnowego lasu i oddzielona od Bałtyku pasem niewysokich wydm wieś składa się niemal wyłącznie z ośrodków wypoczynkowych. Jest najmniejszym z szeregu letnisk ciągnących się nieprzerwanym pasem od Pobierowa.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na FacebookuPolub ten wpis na FacebookuPolub wpis na Facebooku
Sprawdź nasz Instagram
fot: Stanisław Błachnio
Pogorzelica. Z plaży pod sosnę
Letni urlop w Pogorzelicy na pewno wart jest zainteresowania tych, którzy na wypoczynek wybierają szerokie, czyste plaże nad otwartym morzem, ciszę, spokój i dystans od jazgotu dużych kurortów.
To już 10 lat! Materiał został zamieszczony w naszym portalu ponad dekadę temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Położona wśród sosnowego lasu i oddzielona od Bałtyku pasem niewysokich wydm jest najmniejszym i najbardziej na wschód wysuniętym z szeregu letnisk ciągnących się nieprzerwanym pasem od Pobierowa.

Wieś składa się niemal wyłącznie z ośrodków wypoczynkowych, knajpek i sezonowych kramów ze wszystkim. Nie ma wyraźnego centrum, a jej zabudowania rozrzucone są po lesie. Duży kompleks lasów sosnowych otaczający miejscowość w połączeniu z morskim powietrzem wpływają na specyficzny mikroklimat, doskonale poprawiający samopoczucie oraz wspomagający leczenie chorób układu oddechowego i kostnego. Działają tu współczesne, nowoczesne pensjonaty i duże, zakładowe ośrodki wczasowe, korzeniami sięgające w czasy peerelu. Sprawiaja jednak wrażenie odnowionych. Z plaży widać ładnie latarnię morską w Niechorzu.

Letni urlop w Pogorzelicy na pewno wart jest  zainteresowania tych, którzy na wypoczynek wybierają szerokie, czyste plaże nad otwartym morzem, ciszę, spokój i dystans od jazgotu dużych kurortów. Baza noclegowa jest ogromna, w sezonie jest gdzie przyzwoicie zjeść, ale poza sezonem miejscowość praktycznie zamiera.

Warto wiedzieć

Pogorzelickie letnisko (niem. Fischerkaten) rozwinęło się w latach 30. ubiegłego wieku z rybackiego przysiółka należącego do oddalonej od morza wsi Konarzewo (niem. Kirchhagen).

Poczytaj więcej o okolicy:

Dodano: 5 maja 2010; Aktualizacja 6 czerwca 2020;
Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!
Zamknij