Bogota
Rumba to znaczy zabawa

Obserwuję tańczących Rolos i Cachacos – mieszkańców stolicy. Aleida tłumaczy słowa piosenek salsy – niektóre są dowcipne, inne wzniosłe i poważne, każda opowiada o miłości. Na koniec wszyscy tańczymy do regethon – połączenia latynoskich rytmów z hip-hopem.
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku
Sprawdź nasz Instagram
fot: Anna Kiełtyka
Bogota. Rumba to znaczy zabawa
Wieczorem nadchodzi czas na rumbę. To kolumbijski odpowiednik słowa fiesta czyli impreza, zabawa.
  • Bogota. Rumba to znaczy zabawa
  • Bogota. Rumba to znaczy zabawa
  • Bogota. Rumba to znaczy zabawa
Uwaga! Materiał został zamieszczony w naszym portalu już ponad rok temu.
A świat się zmienia… Niektóre informacje praktyczne mogą okazać się nieaktualne!

Po ciężkich dwunastu godzinach podroży autobusem  Expreso Bolivariano zajechałam nareszcie do Bogoty ? stolicy kraju. Miasto wita mnie przyjemnym chłodem (to przez wysokość  2640 m n. p. m.)  i uśmiechem mojej przyjaciółki ? Aleidy.  

Dzisiaj Wigilia, nie mam co liczyć na tradycyjną kuchnię, w menu jedzenie tajskie. Na kolację schodzą się kolejni znajomi Aleidy. Sajgonki i owoce morza z ryżem popijamy aguardiente ? kolumbijską wódką z anyżu. Aleida podgrzewa ja na ogniu i dodaje syrop z malin. Po otworzeniu prezentów, tutaj  przynosi je dzieciątko Jezus, wszyscy rzucają się do tańca.

Następny dzień upływa nam na zwiedzaniu z Davidem i Juanem Pablo ? kolejnymi znajomymi z Sydney. Stolica Kolumbii to największe z miast w Andach. Ten ponad siedmiomilionowy gigant doskonale łączy architekturę kolonialną z nowoczesnymi drapaczami chmur.

Zwiedzanie zaczynamy od wielkiego Plaza de Bolivar który otaczają m. in. utrzymana w kolonialnym stylu siedziba kongresu ? Capitolio Nacional, oraz Pałac Sprawiedliwości ? Palacio de Justicia. W pobliżu znajduje się też  pałac San Carlos, będący siedzibą prezydenta. Północna cześć miasta to Zona Rosa ? strefa rozrywki i zakupowy raj. To nowoczesna Bogota, pełna biurowców i centrów handlowych. Wieczorem nadchodzi czas na rumbę. To kolumbijski odpowiednik słowa fiesta czyli impreza, zabawa. Przy najpopularniejszym browarze w kraju ? Aquila ? obserwuję tańczących Rolos i Cachacos ? mieszkańców stolicy. Aleida tłumaczy słowa piosenek salsy ? niektóre są dowcipne, inne wzniosłe i poważne, prawie każda opowiada o miłości. Na koniec wszyscy tańczymy do regethon ? muzyki wywodzącej się z Portoryko, połączenia latynoskich rytmów z hip-hopem. Kolejny udany dzień dobiega końca…

 
Dodaj komentarz
(Dozwolone typy plików: jpg, gif, png, maksymalny waga pliku: 4MB.)
(wymagany, niepublikowany)
Doceniają nas!

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników Globtroter wyróżniło Otwarty Przewodnik Krajoznawczy nagrodą
za najciekawsze publikacje turystyczne w 2019 r.

Cieszymy się!

 

ARTYKUŁ NALEŻY DO CYKLU Kolumbia to pasja

Kolumbia to pasja

„Colombia es pasión”– wielki slogan wita już na granicy. Czym jest ta pasja i jak się objawia? Chcę przekonać się, czy to co słyszałam, jest prawdą... – opowiada Anna Kiełtyka

Pisz razem z nami

Dlaczego otwarty? Bo jego pisanie nigdy się nie kończy... Bo może go pisać każdy, także Ty...

przyślij swój tekst i zdjęcia
Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!
Zamknij