Ostatnio dodane artykuły z kategorii: stadiony sportowe
Autor: Marek Nowak

Na kompleks Skalite, noszący imię Beskidzkich Olimpijczyków, składają się trzy skocznie: normalna, średnia i mała. Rekord tej średniej wynosi 116 m i pozostaje niezmienny od 2011 r. Jego właścicielem jest Krzysztofa Leja.

W muzeum Realu Madryt zgromadzono przede wszystkim puchary i repliki trofeów zdobytych przez Królewskich. Jest też historyczny sprzęt: piłki skórzane sprzed stu lat, klubowe spodenki i koszulki, rękawice bramkarzy, buty zawodników.

Wybieram się na nocne zwiedzanie… Bez wielkich tłumów (choć z grupą), w ciszy i spokoju przemierzam mroczne korytarze niezwykłego teatru. Widzę trybuny, klatki dla zwierząt, pomieszczenia gladiatorów. Dawny świat ożywiam na nowo.

Autorka: Anna Ochremiak

Przypomina ona nieco naszą zakopiańską Wielką Krokiew, a to dlatego, że w całości posadowiona jest na naturalnym zboczu góry. Jest od niej jednak nieco większa, a jej rekord wynosi – 144 m.

Charakterystyczna 40-metrowa wieża obiektu jest najwyższą budowlą i stała się jednym z symboli Innsbrucka. Z góry roztacza się widok na miasto i otaczające je góry. Obiekt można zwiedzać.

W tym ośrodku są cztery skocznie, a największa z nich nosi imię Paula Ausserleitnera (Paul-Ausserleitner-Schanze). To na niej odbywają się słynne zawody. Spośród innych skoczni w Europie i na świecie wyróżnia się naturalną konstrukcją.

Autorka: Ivana Bílková

Miasto Pardubice leżace około 70 km od Kudowy Zdroju, słynie nie tylko z odbywających się od roku 1874 znanych na całym świecie wyścigów konnych o nazwie Wielka Pardubicka Steeplechase, lecz także z pięknego zamku i wspaniałych pierników.

Pięciotysięczna obecnie wieś typu miejskiego – Worochta – położona na wysokości 748 m n.p.m. jest jednym z najpopularniejszych ukraińskich górskich uzdrowisk klimatycznych.

Autorka: Anna Ochremiak

Gdy wycinano pod budowę stadionu las, pozostał z niego jedno drzewo. Główny architekt, Otto March miał pozostawić je świadomie, by pełniło taką rolę, jak święte drzewo oliwne rosnące przy wejściu do świątyni Zeusa w Olimpii.

Autorka: Anna Ochremiak

Stadion zbudowany na Igrzyska Olimpijskie w 1936 roku miał być godny 1000-letniej Rzeszy. Decyzje o przebudowie starego obiektu, który mógł pomieścić 64 tysiące widzów na taki, który pomieści ich sto tysięcy, wydał sam Adolf Hitler.

Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!