Ostatnio dodane artykuły z kategorii: ogrody zoologiczne

Park arboretum w Gołuchowie jest największym ogrodem botanicznym administrowanym przez Lasy Państwowe. Rocznie odwiedza go ok. 200 tys. turystów. Jest tu też zamek oraz kilka obiektów, w których znajduje się Muzeum Leśnictwa.

Autorka: Anna Ochremiak

Na Rochers de Naye można oczywiście wejść pieszo. To jednak długa wyprawa – do pokonania jest ok. 13 km i 1600 m w pionie. Dobrym i ekonomicznym pomysłem jest wyjechanie na szczyt i zejście do miasta.

Na 33 hektarach mieszka ok. 14 tys. zwierząt. Wchodząc na teren ogrodu, za ogrodzeniem zostawiasz szkołę, pracę, dom... Liczy się tylko żeby iść z kierunkiem zwiedzania i nie przeoczyć żadnego wybiegu czy klatki.

„Jesionowy Dwór” – tak nazywa się budynek dworski stojący po środku posiadłości. Dziś jest tu hotel i restauracja, która poleca tradycyjne potrawy szlacheckiej kuchni polskiej. Przeważają dania z dziczyzną.

Teren parku obejmuje około trzykilometrowy odcinek doliny rzeki Ciemnej (dopływ Prosny) na obu jej brzegach, a jego obszar wynosi około 158 ha. Można tu wyróżnić część ozdobną i leśną.

Wiosną 1865 książę von Pless podarował carowi Rosji Aleksandrowi II. 20 jeleni pszczyńskich, a w zamian otrzymał z Białowieży cztery żubry – byka i trzy krowy. Dzięki temu uratowano polskie żubry przed zagładą.

Autorka: Ivana Bílková

Tutejsze Zoo, jako jedyne w Europie, oferuje wieczorne safari. W promieniach zachodzącego słońca można obserwować nosorożce, zebry, żyrafy, antylopy i inne zwierzęta afrykańskie.

Wiekowe drzewa z dawnych ogrodów zamkowych stanowią malowniczy akcent wśród nowych nasadzeń. Arboretum nawiązuje do tradycji ogrodów w okolicy, a były nimi ogrody w pałacach Sieniawa, Zarzecze, Dubiecko?

Autorka: Zuzanna Grabska

W tym roku zoo zakończy następny etap przebudowy. Jeszcze przed wakacjami historyczny Zamek Niedźwiedzi w centralnej części ogrodu zostanie przebudowany i przekształcony w strefę serwisową i ogród wspinaczkowy. Cały proces rekonstrukcji potrwa jeszcze do 2020 roku.

Teren parku stanowią śródleśne łąki umożliwiające zwierzętom bytowanie w warunkach zbliżonych do naturalnych. Żyją one na ogrodzonych obszarach, na które wchodzi się po drabinach przerzuconych nad płotami, różne gatunki.

Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!