Ostatnio dodane artykuły z kategorii: muzea tematyczne

Podczas zwiedzania nieustannie słyszałam głosy rodaków wypatrujących śladów naszego zawodnika. Udało się nam znaleźć m.in. koszulkę z numerem „9” oraz prezentację z meczowymi statystykami i nagraniami najważniejszych goli.

Docieramy do miejsca, w którym zwiedzający mogą skosztować gorącej masy czekoladowej: gorzkiej, mlecznej i białej zanim twardniejąc zamieni się w czekoladę, serwowanej na kawałeczkach wafli...

Kultowe budynki Berlina oraz – co najważniejsze – lilipucie figurki ludzi, zwierząt, pojazdów (np. trabant-maselniczka), ogrodów, sprzętów i scenek rodzajowych dodają makietom życia. Pięć tysięcy figurek ludzi i zwierząt wykonano z ogromną dbałością.

Część narciarska jest najbardziej interesującym fragmentem muzeum. Są tu narty od najstarszych po współczesne, ale przede wszystkim ekspozycje poświęcone ludziom, którzy mieli ogromny wpływ na ten sport.

Oryginalna woda kolońska zawiera 3-5 proc. olejków zapachowych rozpuszczonych w 70-80 proc. alkoholu. Początkowo przeznaczona była do picia dla zdrowia. W pełnym stężeniu lub rozcieńczona w winie.

Jak bardzo piłka nożna popularna jest u naszych sąsiadów i w jaki sposób przedstawiają swoje sukcesy, można przekonać się zwiedzając Deutsche Fußallmuseum – Niemieckie Muzeum Piłki Nożnej w Dortmundzie, w Westfalii.

Każdy turysta z napiętym planem wie, jak małe opóźnienia mogą finalnie wpłynąć na realizację własnoręcznie przygotowanego programu wycieczki. Postanowiłam jednak zaryzykować i wróciłam jeszcze raz...

Próżno szukać tu zakurzonych eksponatów. Dzięki nowoczesnej technologii, audiowizualnym pokazom i symulatorom trzęsienia ziemi każdy uczestnik niezapomnianego „spektaklu” zostaje zaproszony do gry pełnej zagadek.

Zachowane obiekty przemysłowe można zwiedzać z przewodnikiem w ramach kilku tras turystycznych. Na terenie kompleksu Zollverein znajduje się ścieżka muzealna Droga Węgla i centrum dotyczące szlaku kultury przemysłowej.

Autor: Marek Nowak

W 1959 roku utworzono Muzeum – Miejsce Pamięci Ravensbrück. Jednak dopiero w 1996 r. zamontowano pierwsze tablice upamiętniające polskie więźniarki i ofiary eksperymentów pseudomedycznych.

Wszystkie materiały zamieszczone na naszym portalu chronione są prawem autorskim. Możesz skopiować je na własny użytek.
Jeśli chcesz rozpowszechniać je dla zysku bez zgody redakcji i autora – szukaj adwokata!